Idealny samochód na początek rajdowej przygody? M-Sport zaprezentował nową Fiestę R1

Idealny samochód na początek rajdowej przygody? M-Sport zaprezentował nową Fiestę R1

102 interakcje
MSportFordWRC_FordFiestaR1_Presentacion_03

Podaj dalej

M-Sport przygotował nową odmianę Fiesty w specyfikacji R1. Według producenta jest to idealny samochód do nauki sztuki rajdowej jazdy samochodem.

Pod maskę Forda Fiesty R1 trafiła jednostka o pojemności 999 cm3. Samochód dysponuje mocą 150 KM i momentem obrotowym na poziomie 200 Nm przy 5000 obr./min. W stosunku do jej poprzednika zmieniło się praktycznie wszystko. Poza wspomnianym silnikiem, modyfikacją uległo zawieszenie, skrzynia biegów, elektronika oraz hamulce.

Fiesta R1 ma jeszcze jedną ogromną zaletę, przez którą musimy się zgodzić, że auto jest idealne dla osób myślących o profesjonalnej karierze. Samochód został skonstruowany w ten sposób, że istnieje możliwość jego przebudowy do specyfikacji R2. A ta przecież na naszym rajdowym podwórku cieszy się sporą popularnością.

Warto dodać, że w dużym stopniu za projekt nowej Fiesty odpowiada oddział polskiego M-Sportu w Krakowie.

Maciej Woda: To najnowszy projekt opracowany w M-Sport Polska, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Ta sama pasja i wysiłek z Forda Fiesty R2 zostały przeniesione do tego samochodu i nie mogę doczekać się, kto pierwszy zaimponuje w tej rajdówce. Ford Fiesta R1 jest pierwszym krokiem w drabince, dla kierowców którzy rozpoczynają swoją przygodę z rajdami. W tym samochodzie uczą się umiejętności wykorzystywanych w przyszłości. Oczywiście można pojazd rozbudować do poziomu R2. Dalej jest R5 i kto wie może samochód klasy WRC!

Jesteśmy bardzo ciekawi czy w Polsce znajdzie się osoba, która będzie miała okazję startować w takiej Fieście. Cena samochodu w pełni przygotowanego do startu to 45990 Euro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News