Idealnie czysty warsztat: mycie ciśnieniowe

Idealnie czysty warsztat: mycie ciśnieniowe

minimoyka

Podaj dalej

Mycie ciśnieniowe to codzienność w większości warsztatów motoryzacyjnych. Natomiast ilość dostępnych na rynku urządzeń przyprawia o zawrót głowy. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, nad którymi warto się pochylić, poszukując myjki spełniającej wasze oczekiwania.

Utrzymanie czystości nadwozia oraz podwozia pojazdów przynosi wiele korzyści. Między innymi przyczyniając się do przedłużenia żywotności powłoki lakierniczej oraz zapobiegając korozji podwozia. Przy wykonywaniu takich zadań najlepiej sprawdzą się urządzenia do mycia wysokociśnieniowego. W zależności od rodzaju zabrudzeń i zakresu wykorzystywania nowego urządzenia warto zwrócić uwagę na dostępne parametry oraz funkcje.

Mycie wysokociśnieniowe

Do zachowania czystości firma Karcher poleca przede wszystkim wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody. Przykładowe modele: HD 5/15 C, HD 6/13 C Plus, HD 6/15 C Plus. Maszyna HD 5/15 C to urządzenie w klasie kompakt, które charakteryzuje się wysoką mobilnością, pionową, zwartą konstrukcją oraz bardzo niską ceną.

Wśród urządzeń o większych parametrach do usuwania uporczywych zabrudzeń i długotrwałych, ciężkich prac, polecamy urządzenie bez podgrzewania wody. Model HD 6/15 C Plus w zestawie z wężem przedłużającym i dodatkowym złączem. Doskonałe parametry pracy urządzenia (ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 150 bar i wydatek wody na poziomie nawet do 560 l/h oraz maks. temperatura podawania wody wynosząca 60°C) gwarantują skuteczne usuwanie nawet szczególnie uporczywych zabrudzeń.

Temperatura wody ma znaczenie! Zalety urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody

Urządzenia z podgrzewaniem wody

W miejscach, gdzie przydatne są urządzenia z możliwością podgrzewania wody, polecamy inne modele. Przykładowo HDS 5/15 U, HDS 6/14 C, HDS 8/18-4M. Posiadają one doskonałe parametry pracy. Ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 180 bar, wydatek wody nawet do 800l/h oraz maks. temperatura podgrzewania wody wynosząca do 80°C i 155°C w trybie pracy z parą. Zarówno strumień gorącej wody pod ciśnieniem, jak i pary, mają bardzo dobre właściwości myjące, dezynfekujące i spłukujące.

Urządzenia wysokociśnieniowe Karcher wyposażone są w pistolety spustowe Easy Force. Ich  spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News