Wyciekły zdjęcia szpiegowskie nowego BMW. Grill znów jest ogromny

Wyciekły zdjęcia szpiegowskie nowego BMW. Grill znów jest ogromny

Podaj dalej

BMW pracuje nad nową generacją serii 4, która ma uzupełnić ofertę producenta z Monachium. Do sieci właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia nowego samochodu.

Według szpiegów na torze pojawiło się przeprojektowane BMW serii 4 w wersji Coupe. Patrząc na kształty można wysnuć jeden wniosek. Widać, że marka dąży do ewolucyjnego wyglądu nowego modelu.

Dzień po wizycie u mechanika Renault pali się jak suche siano [wideo]

Niestety po raz kolejny z przodu samochodu w oczy rzuca się grill. Najnowsze ujęcia nie pozostawiają złudzeń. Będzie on zbliżonych rozmiarów do tego, który mogliśmy zobaczyć w wersji koncepcyjnej samochodu. BMW zatem konsekwentnie chce pakować do swoich aut przeogromne i kontrowersyjne grille.

Przewidujemy, że pod maskę nowej serii 4 trafią silniki zarówno benzynowe, Diesla oraz hybrydy. Głównymi jednostkami zapewne będą 4 i 6 cylindrowe rzędowe silniki z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 i 3,0. Ten mocniejszy motor będzie zarezerwowany raczej wyłącznie do M440i M Performance. Według nieoficjalnych informacji wynika, że hybrydy mają być wypuszczone wyłącznie na amerykański rynek.

Fani wydajności mogą spodziewać się nowej generacji M4 z nowym silnikiem S58. 3-litrowy silnik rzędowy z dwoma turbinami, który powinien generować około 473 koni mechanicznych w M4 i aż 503 KM w odmianie M4 Competition. Ten motor zadebiutował już w X3 i X4 2020 M.

Wnętrze nie powinno zaskoczyć nikogo, kto siedział w najnowszych BMW. Tradycyjnie już zobaczymy duży ekran informacyjno-rozrykowy i zestaw wskaźników cyfrowych. Bardzo możliwe, że samochód będzie posiadał funkcję sterowania głosem.

Koronawirus powodem zmian w sygnalizacji świetlnej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News