ITD: W tym transporcie lista nieprawidłowości wydawała się nie mieć końca

ITD: W tym transporcie lista nieprawidłowości wydawała się nie mieć końca

Podaj dalej

Pojazd przeznaczony zimowego utrzymania dróg zwrócił uwagę inspektorów ITD. Jak się okazało – bardzo słusznie.

Inspektorzy ITD z Bydgoszczy zatrzymali w czwartek 19 marca wywrotkę, która jak się okazało, przewoziła materiały niebezpieczne. W tym transporcie niestety lista zaniedbań ze strony kierowcy oraz przedsiębiorcy była dosyć pokaźna.

Po pierwsze pojazd nie posiadał wymaganych oznaczeń w postaci pomarańczowych tablic. Przypomnijmy, że powinny one zostać umieszczone z przodu oraz z tyłu pojazdu. Kierowca nie miał również obowiązkowego zaświadczenia ADR. Brakowało także innego wymaganego papieru, jakim jest dokument przewozowy. To oczywiście nie wszystko.

Mercedes-Benz R63 AMG to Minivan, do którego zmieścisz mnóstwo papieru toaletowego i spalisz nim gumę spod świateł

Okazało się, że opakowania z towarami niebezpiecznymi nie były certyfikowane. Co gorsza, sam ładunek nie został zabezpieczony przed zmianą położenia, czyli najzwyczajniej kierowca nie założył pasów mocujących. Natomiast sama wywrotka, którą przewożono ADR, była pojazdem przeznaczonym do zimowego utrzymani dróg. Nie posiadała zatem wymaganego przy przewozie towarów niebezpiecznych wyposażenia ochronnego i przeciwpożarowego.

Inspektorzy w pierwszej kolejności nakazali przeładowanie ładunku na odpowiednio przygotowany pojazd. Ponadto wszczęli wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy oraz nadawcy towarów ADR postępowania administracyjne. Zatrzymali także dowód rejestracyjny wywrotki, ponieważ dane w nim zawarte nie pokrywały się ze stanem faktycznym.

Ależ amatorka w wykonaniu kierowcy Forda Mustanga. Rozbija auto na prostym odcinku drogi [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News