ITD: Przedsiębiorca Janusz się konkretnie wykosztuje. Jego betoniarka była zbyt ciężka [wideo]

ITD: Przedsiębiorca Janusz się konkretnie wykosztuje. Jego betoniarka była zbyt ciężka [wideo]

Podaj dalej

Inspektorzy ITD zatrzymali zdecydowanie zbyt ciężką betoniarkę. Przedsiębiorca najwidoczniej szukał oszczędności, ale teraz musi liczyć się ze srogą karą.

We wtorek 10 marca w Rudawie w ręce inspektorów ITD wpadł pojazd służący do przewozu betonu. Na pierwszy rzut oka inspektorzy stwierdzili, że jest przeładowany. Wskaźnik wagi natomiast potwierdził ich przypuszczenia.

Betoniarka była konkretnie przeładowana. Ważyła aż o 7,4 tony za dużo. Przekroczone o 6 ton zostały też normy dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej. Niestety to nie koniec listy wykroczeń.

Policyjne BMW wyeliminowało z ruchu hondziarza [wideo]

Kierowca nie posiadał także przy sobie stosownych dokumentów. Zabrakło między innymi wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. Okazało się również, że przedsiębiorca nie sczytywał danych z karty kierowcy.

Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem. Właściciel firmy musi się jednak liczyć z poważniejszymi konsekwencjami. Toczy się wobec niego postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 000 złotych. Natomiast kontrolowana betoniarka ruszyła w dalszą dopiero po przeładowaniu nadmiaru ładunku.

Uwaga kierowcy! 12 marca ogólnopolskie działania policji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News