Inspektorzy ITD przygotowali zaskakującą akcję

Inspektorzy ITD przygotowali zaskakującą akcję

Podaj dalej

Inspektorów ITD kojarzymy głównie z akcji prowadzonych w związku z transportem. Tym razem przygotowali coś zupełnie odmiennego.

Inspektorzy ITD przygotowali akcję zostań w domu i nie nudź się. Powstała ona z myślą o najmłodszych i ich opiekunach. Na stronie GITD czytamy, że o bezpieczeństwie na drodze będzie uczyć online dzieci Krokodylek Tirek.

Z krokodylkiem Tirkiem #uczymysięwdomu

Czas kiedy najmłodsi spędzają z rodzicami lub opiekunami w domu, można wykorzystać na naukę o bezpieczeństwie. Jak być bezpiecznym na drodze? Jak unikać zagrożeń? Jak bawić się bezpiecznie? Tego uczy krokodylek Tirek wraz z przyjaciółmi. Znaki drogowe, zasady, przepisy – jak się w nich poruszać? To krokodylek wyjaśnia m.in. w cyklu animowanych filmów i komiksów. Zdobytą wiedzę można sprawdzić, rozwiązując edukacyjne krzyżówki i rebusy. W zestawach edukacyjnych są też kolorowanki i wycinanki.

Krokodylek Tirek chce, aby najmłodsi nie nudzili się w domu i będzie uatrakcyjniał pobyt w e-szkole udostępniając online kolejne materiały edukacyjne.

Jak zapisać się do e-szkoły krokodylka Tirka?

Wystarczy wejść na stronę internetową www.gitd.gov.pl. W „Edukacji” dostępne są „Materiały edukacyjne” (https://tiny.pl/7hz81) – filmy, komiksy do odczytu oraz materiały do pobrania: krzyżówki, gry, kolorowanki, rebusy. Pomoce do gry i nauki znajdują się także w podzakładce „Zestaw I” (https://tiny.pl/7h3w3).

Zachęcamy do wirtualnego odwiedzenia Bezpiecznej szkoły krokodylka Tirka – zostań, ucz i baw się w domu.

Jedziesz zatankować samochód? Możesz dostać mandat!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News