Diesel czy benzyna - co będzie tańsze? Analitycy nie mają wątpliwości

Diesel czy benzyna - co będzie tańsze? Analitycy nie mają wątpliwości

Podaj dalej

Diesel, benzyna, a nawet LPG od kilku dni nieustannie notują spadki cen. Według analityków e-petrol sytuacja dla kierowców może być jeszcze lepsza.

Kilka dni temu analitycy e-petrol stwierdzili, że obecny spadek cen może się utrzymać. W dół idzie przede wszystkim Diesel oraz benzyna. Według nich ma to związek ze spadkiem sprzedaży paliw. Warto dodać, że są to ceny na poziomie, o którym mogliśmy marzyć przez ostatnie dziesięć lat.

Tragiczny wypadek w Żorach. Mężczyzna zginął przygnieciony przez własne auto

Według analityków w okresie między 23 i 29 marca ceny po raz kolejny pójdą w dół i to nawet przy obecnych wysokich marżach operatorów placówek stacyjnych. Czego zatem możemy się spodziewać na stajcach?

Diesel niestety będzie odczuwalnie droższy od benzyny. Zdaniem analityków średnia cena w kolejnym tygodniu wyniesie 4,30-4,55 zł/l. Natomiast Pb95 na wielu stacjach cena może znaleźć się nawet na poziomie niższym niż 4 zł/l. Szacują, że będzie kosztować 3,99-4,30 zł/l. Pb98 ma natomiast kosztować 4,49-4,70 zł/l.

Autogaz ma również być jeszcze tańszy. Tutaj różnice nie są jednak tak spektakularne. Według analityków ceny za LPG będą się wahać w granicach 1,97-2,06 zł/l.

Motocyklista grubo zaczął sezon. 700 zł mandatu i 15 punktów karnych [wideo]

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News