Autobusy pod ostrzałem ITD. Wszystko przez koronawirusa

Autobusy pod ostrzałem ITD. Wszystko przez koronawirusa

Podaj dalej

Inspektorzy ITD prowadzą swoje działa w walce z koronawirusem nie tylko na granicy naszego kraju. Krokodylki nadzorują również transport publiczny.

Obostrzenia spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa dotknęły również środków transportu publicznego. Inspektorzy ITD odpowiadają za to, aby były one przestrzegane.

Diesel i benzyna to najmniejszy problem? Poziom smogu w Polsce jest przerażająco wysoki

Środkami publicznego transportu zbiorowego w tym samym czasie może podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących. Rozporządzenie to wprowadził 24 marca tego roku Ministra Zdrowia.

Białostoccy inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami Policji sprawdzali, czy przewoźnicy stosują się do ograniczeń. Na szczęście pasażerowie oraz kierowcy podeszli do obostrzeń poważnie. W skontrolowanych autobusach nie było nadmiernej liczby pasażerów.

dav

Podobne działania prewencyjne prowadzone są również przez inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego. Śląscy inspektorzy sprawdzali autobusy komunikacji miejskiej w Katowicach i Gliwicach. Przewoźnicy również stosowali się do wprowadzonych ograniczeń.

Koronawirus: Nowe obostrzenia. „Spędźmy najbliższe dwa tygodnie w maksymalnej izolacji”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News