i20 R5 jako zerówka w Rajdzie Ypres

i20 R5 jako zerówka w Rajdzie Ypres

Podaj dalej

Hyundai i20 R5 zadebiutuje podczas czerwcowego Rajdu Ypres, a załoga Kevin Abbring i Seb Marshall pojadą w rajdzie jako zerówka. Szef zespołu Hyundai Motorsport Michel Nandan już nie może doczekać się pierwszej aktywności na trasach odcinków specjalnych nie wchodzących w skład kalendarza WRC.

fot. Hyundai
fot. Hyundai

W przyszłym tygodniu zupełnie nowe i20 R5 po raz pierwszy pojawi się na odcinkach specjalnych w trakcie Rajdu Ypres, piątej rundy tegorocznych mistrzostw Europy.

Oddział zespołu Hyundaia zajmujący się współpracą z prywatnymi zespołami przygotowuje się do tego kluczowego weekendu, a szef Michel Nandan wyjawia swoje oczekiwania na ten rajd.

Fakt, że i20 R5 pojawi się przed publicznością, fanami, czy przyszłymi klientami jest istotny sam w sobie, jednak Rajd Ypres sam w sobie jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Hyundai Motorsport – opowiada. – Nasz udział w tym rajdzie to program nie mający nic wspólnego z WRC, a Rajd Ypres i nowa generacja i20 R5 to pierwszy samochód zbudowany dla prywatnych klientów.

Nandan, zapytany dlaczego zespół zdecydował się zadebiutować akurat podczas Rajdu Ypres, odpowiedział: – Jest kilka powodów, a Ypres oferuje kilka celów dla projektu i20 R5. Mistrzostwa Europy to kluczowy cykl dla samochodów R5, a nadchodzący rajd jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu ERC. Na tym słynnym evencie pojawia się dużo załóg, cieszących się międzynarodową rozpoznawalnością. Ponadto, potencjalni klienci chcą zobaczyć jak spisze się nowy samochód na prawdziwych, trudnych odcinkach specjalnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News