Hyundai zdradził ceny modelu Santa Fe nowej generacji

Hyundai zdradził ceny modelu Santa Fe nowej generacji

Hyundai zdradził ceny modelu Santa Fe nowej generacji

Podaj dalej

Od momentu prezentacji modelu Santa Fe pierwszej generacji w 2001 roku, Hyundai sprzedał ponad 1,5 mln SUV-ów w Europie. W ciągu ostatnich 17 lat w Europie sprzedano ponad 400 000 sztuk tego modelu.

Przód modelu zyskał cechy typowe dla nowej rodziny SUV-ów Hyundaia. Znalazł się tu kaskadowy grill, uzupełniony o podwójne reflektory – składające się ze świateł LED do jazdy dziennej zamontowanych nad reflektorami głównymi. Tył wyróżnia się ciekawym kształtem lamp, podwójnymi końcówkami wydechu i efektownym zderzakiem. Samochód ma długość 4,770 mm i szerokość 1,890 mm oraz wydłużony do 2,765 mm rozstaw osi.

Santa Fe dostępny jest w wersji 5- lub 7-osobowej. Klient do wyboru ma trzy rodzaje wnętrza: czarne, szare lub beżowe. Kierowca i pasażer w pierwszym rzędzie mają do dyspozycji elektrycznie regulowane i wysuwane poduszki siedzeń, które można ustawiać w przypadku kierowcy w 10, a w przypadku pasażera w 8 różnych płaszczyznach. Przestrzeń nad głową w trzecim rzędzie zwiększono o 22 mm. Pojemność bagażnika wzrosła o 40 litrów – do 625 litrów (VDA).

W zależności od wersji wyposażenia, Hyundai oferuje swoim klientom różne zestawy systemów multimedialnych. Przykładowo opcjonalny, 8-calowy multimedialny system rozrywki, integrujący nawigację, media, systemy łączności i współpracujący z Apple CarPlay i Android Auto, a także usługami Live. Santa Fe wyposażono także w Head-Up Display, wyświetlający na przedniej szybie istotne informacje związane z jazdą.

Nowy Santa Fe jest dostępny z dwoma silnikami Diesla: o pojemności 2 l i mocy 150 KM, napędem na przednią oś oraz 6-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz o mocy 185 KM, napędem na cztery koła HTRAC i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, oraz o pojemności 2.2 l, mocy 200 KM, napędem na cztery koła HTRAC i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Hyundai dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Premium, Executive oraz Platinum. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz silnikiem 2.0 CRDi 150 KM został wyceniony na 149 900 PLN. Model w najwyższej wersji z silnikiem 2.2 CDRi 200 KM i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje 236 900 PLN, a z pakietem Inspiration – 251 900 PLN.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News