Hyundai zdradził ceny modelu Santa Fe nowej generacji

Hyundai zdradził ceny modelu Santa Fe nowej generacji

Podaj dalej

Od momentu prezentacji modelu Santa Fe pierwszej generacji w 2001 roku, Hyundai sprzedał ponad 1,5 mln SUV-ów w Europie. W ciągu ostatnich 17 lat w Europie sprzedano ponad 400 000 sztuk tego modelu.

Przód modelu zyskał cechy typowe dla nowej rodziny SUV-ów Hyundaia. Znalazł się tu kaskadowy grill, uzupełniony o podwójne reflektory – składające się ze świateł LED do jazdy dziennej zamontowanych nad reflektorami głównymi. Tył wyróżnia się ciekawym kształtem lamp, podwójnymi końcówkami wydechu i efektownym zderzakiem. Samochód ma długość 4,770 mm i szerokość 1,890 mm oraz wydłużony do 2,765 mm rozstaw osi.

Santa Fe dostępny jest w wersji 5- lub 7-osobowej. Klient do wyboru ma trzy rodzaje wnętrza: czarne, szare lub beżowe. Kierowca i pasażer w pierwszym rzędzie mają do dyspozycji elektrycznie regulowane i wysuwane poduszki siedzeń, które można ustawiać w przypadku kierowcy w 10, a w przypadku pasażera w 8 różnych płaszczyznach. Przestrzeń nad głową w trzecim rzędzie zwiększono o 22 mm. Pojemność bagażnika wzrosła o 40 litrów – do 625 litrów (VDA).

W zależności od wersji wyposażenia, Hyundai oferuje swoim klientom różne zestawy systemów multimedialnych. Przykładowo opcjonalny, 8-calowy multimedialny system rozrywki, integrujący nawigację, media, systemy łączności i współpracujący z Apple CarPlay i Android Auto, a także usługami Live. Santa Fe wyposażono także w Head-Up Display, wyświetlający na przedniej szybie istotne informacje związane z jazdą.

Nowy Santa Fe jest dostępny z dwoma silnikami Diesla: o pojemności 2 l i mocy 150 KM, napędem na przednią oś oraz 6-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz o mocy 185 KM, napędem na cztery koła HTRAC i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, oraz o pojemności 2.2 l, mocy 200 KM, napędem na cztery koła HTRAC i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Hyundai dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Premium, Executive oraz Platinum. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz silnikiem 2.0 CRDi 150 KM został wyceniony na 149 900 PLN. Model w najwyższej wersji z silnikiem 2.2 CDRi 200 KM i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje 236 900 PLN, a z pakietem Inspiration – 251 900 PLN.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News