Hyundai stworzył elektryczny samochód wyścigowy

Hyundai stworzył elektryczny samochód wyścigowy

hyundai-razrabotka-elektricheskogo-sportkara-hevcars

Podaj dalej

Hyundai Motorsport zaprezentuje pierwszy w historii firmy elektryczny samochód wyścigowy. Pojazd został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech. Premiera modelu będzie miała miejsce podczas dnia prasowego na Międzynarodowym Salonie Samochodowym (IAA) we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku.

Jak informuje koreański koncern, elektryfikacja to kolejny krok w rozwoju Hyundai Motorsport, który od czasu powstania w 2012 roku umacnia swoją pozycję w rajdach i wyścigach samochodowych, m.in. w ramach cyklu WRC.

Andrea Adamo, Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport: „W Hyundai Motorsport nadchodzi nowa era. Przez wiele miesięcy zespół w Alzenau ciężko pracował nad nowym samochodem elektrycznym i wkrótce będziemy mogli podzielić się owocami naszej pracy. Ten projekt to naturalny krok firmy Hyundai w rozwoju w obszarze sportów motorowych, ściśle łączący bieżące trendy i innowacje zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Już na początku września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ujawnimy szczegóły przedsięwzięcia”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News