Hyundai przygotowuje start produkcji modelu KONA Electric w Czechach

Hyundai przygotowuje start produkcji modelu KONA Electric w Czechach

Podaj dalej

Hyundai Motor ogłosił rozpoczęcie produkcji modelu Kona Electric w czeskim zakładzie produkcyjnym Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Produkcja rozpocznie się na początku marca 2020 r.

Fabryka HMMC znajdująca się w miejscowości Nošovice w Czechach, jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji samochodów w Europie. Czeska fabryka planuje produkować 30 000 sztuk modelu Kona Electric rocznie.

Łączna produkcja w fabrykach Hyundai w Nošovicach w Czechach oraz w Ulsan w Korei, zwiększy ponad trzykrotnie dostępność modelu Kona Electric dla klientów w Europie. Zwiększona produkcja samochodów Kona Electric prowadzić będzie do znacznego skrócenia czasu oczekiwania na dostawę samochodu.

Hyundai wprowadzi również możliwość śledzenia przez klientów szacowanego czasu przybycia ich samochodu Kona Electric do salonu. Po złożeniu zamówienia, narzędzie pozwala klientom śledzić status produkcji oraz planowaną dostawę samochodu za pośrednictwem dealera.

Również baterie do modelu Kona Electric będą pochodziły z Europy. Gwarantuje to stabilne dostawy oraz stałą dostępność baterii w procesie produkcji modelu Kona Electric.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News