Hyundai Kona ze świetnym wynikiem

Hyundai Kona ze świetnym wynikiem

Hyundai Kona ze świetnym wynikiem

Podaj dalej

Elektryczny Hyundai Kona, zostanie zaprezentowany w Genewie już w tym miesiącu. Biorąc pod uwagę, że to SUV i w dodatku elektryczny, możemy się spodziewać, że wprowadzi sporo zamieszania na rynku. Szczególnie że auto może pochwalić się sporym zasięgiem..

Według Hyundaia będzie to pierwszy całkowicie elektryczny kompaktowy SUV dostępny dla wszystkich, który pojawi się na rynku latem 2018 roku. W komunikacie prasowym producenta czytamy na temat nowego układu napędowego: Całkowicie nowy Kona Electric, będzie wyposażony w dwie różne wersje układu napędowego, oferując klientom jeden z najmocniejszych silników elektrycznych na rynku z wiodącym w swojej klasie zasięgiem wynoszącym prawie 470 km i znakomitą charakterystyką prowadzenia. Co więcej, kierowcy będą mogli korzystać z szerokiej gamy udogodnień związanych z połączeniem nowoczesnych technologii z systemami aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania jazdy.

Zasięg wynoszący 470 km robi wrażenie. Taki wynik sprawia, że samochód będzie zdecydowanie bardziej praktyczny i znacznie ułatwi podróżowanie. Identyczne rozwiązania zostały wprowadzone w Kia Niro Electric. W ubiegłym miesiącu Kia zaprezentowała koncepcję Niro EV, dzięki której mamy wgląd w zasilanie samochodu. Kia jest zasilana przez akumulator litowo-polimerowy o pojemności 64kWh i pracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW. Kia podała zasięg wynoszący 383 km na jednym ładowaniu. Różnice mogą wynikać z warunków, w jakich zostały przeprowadzone testy.

Nowy Hyundai Kona, zostanie zaprezentowany 27 lutego, a na rynek ma trafić kilka miesięcy później. Jego cena ma wynosić około 35 000 euro, jednak nie wiemy jeszcze, z jakim układem napędowym kupimy go za te pieniądze.

Tagi: Hyundai, Kona, Genewa, premiera 2018, auta elektryczne, Elektromobilność, Kia Niro

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News