Hyundai i30 Fastback N jeszcze w tym roku

Hyundai i30 Fastback N jeszcze w tym roku

Hyundai i30 Fastback N jeszcze w tym roku

Podaj dalej

Hyundai poszerzy gamę sportowych modeli, sygnowanych literą N o i30 Fastback, czyli zwyczajnie pięciodrzwiowego sedana. Ciekawy ruch ze strony Koreańczyków – rywali w jego klasie na razie brak. Sprzedaż ruszy w 2018 roku.

Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale przypuszczalnie może to być koniec trzeciego kwartału 2018. Wydaje się, że południowokoreański producent serio traktuje i30 Fastback N – aktualnie testuje jego możliwości na niemieckim torze Nürburgring, sprawdzając inne ustawienia zawieszenia w porównaniu do tych zastosowanych w i30 N. Sportowy hatchback już od kilku miesięcy jeździ po drogach. Niewykluczone, że auta poza oczywiście linią nadwozia, będą wyróżnić się innymi detalami w karoserii.

Nie należy spodziewać się jednak żadnych roszad w kwestii jednostek napędowych. Pod maskę i30 Fastback N trafi silnik 2.0-GDI. W i30 N oferuje 250 KM. W cenniku Hyundaia istenieje wersja w spec. Performence, mocniejsza, bo generująca 275 KM. A może inyżnierowie z Namyang dorzucą w przypadku nowego sportowego modelu coś więcej?

Hyundai szykuje wyjątkowy model, ma być najszybszy w stajni

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News