Hyundai i Kia inwestują w IONITY

Hyundai i Kia inwestują w IONITY

ip_kia_ionity19_1764x1176_01a

Podaj dalej

Kia Motors i Hyundai Motor ogłosiły wspólną inwestycję w firmę IONITY – spółkę joint venture utworzoną przez producentów samochodów. Na mocy zawartej umowy Kia i Hyundai będą odgrywać kluczową rolę w dalszym, szybkim zwiększaniu dostępności stacji ładowania samochodów elektrycznych, zapewniając dodatkowe korzyści dla swoich klientów.

Decyzja o dołączeniu do IONITY zapewni duże korzyści klientom marki Kia w Europie. Samochody elektryczne Kia, począwszy od 2021 roku, będą wyposażone w 800-woltowy systemy ładowania. Dzięki temu w autach elektrycznych będzie można korzystać z maksymalnej mocy ładowania, którą oferują ładowarki IONITY, wynoszącej 350 kilowatów. Możliwe będzie również korzystanie z urządzeń HPC IONITY, które są wyposażone w opcje płatności online, co znacznie skraca przerwę na ładowanie i ułatwia podróż na duże odległości.

Dotychczas IONITY uruchomiło blisko 140 stacji ładowania w Europie, 50 kolejnych jest w budowie. Technologia stosowana przez IONITY zakłada ładowanie prądem o mocy do 350 kilowatów przy wykorzystaniu uniwersalnego złącza ładowania CCS (Combined Charging System), zapewniającego możliwie największą kompatybilność z autami elektrycznymi różnych marek.

Plan IONITY zakłada budowę 400 stacji szybkiego ładowania do 2020 r. Średnia odległość między nimi na głównych szlakach komunikacyjnych w Europie ma nie przekraczać 120 kilometrów. Europejska sieć stacji ładowania IONITY, niezależnych od pojedynczej marki samochodów, zdecydowanie poprawia postrzeganie i łatwość użytkowania aut elektrycznych przez potencjalnych nabywców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News