Hypercar Mercedes-AMG Project One wyjechał na drogi

Hypercar Mercedes-AMG Project One wyjechał na drogi

Hypercar Mercedes-AMG Project One wyjechał na drogi

Podaj dalej

Projekt supersamochodu Mercedesa-AMG zbliża się do ostatniego etapu rozwoju. Pierwszy prototyp wyjechał właśnie na drogi publiczne.

Przypomnijmy, że koncept Mercedesa-AMG Project One został zaprezentowany w ubiegłym roku podczas pokazu samochodowego we Frankfurcie. Samochód jest wyjątkowy przede wszystkim przez niesamowity silnik rodem prosto z Formuły 1.

Jednostka napędzająca tego potwora to V-6 o pojemności 1,6-litra z turbodoładowaniem. Dodatkowo została ona połączona z silnikami elektrycznymi. Jeden z nich łączy się z turbosprężarką, dzięki czemu odzyskuje z niej zmarnowaną energię. Taka konfiguracja sprawia, że auto posiada ponad 1000 KM mocy.

W końcu do sieci trafiły pierwsze zdjęcia zamaskowanego Mercedesa poruszającego się po publicznych drogach. Samochód wygląda absolutnie rasowo. Mimo tego, że nadal nie wiemy, jak wyglądają szczegółowo niektóre elementy auta, to i tak jest na co popatrzeć.

Najbardziej boli fakt, że nadal nigdzie nie znajdziemy nagrania pracy silnika Project One. Zdecydowanie wolelibyśmy posłuchać brzmienia tej bestii i zobaczyć, jak śmiga na torze, ale na już musimy się zadowolić tymi zdjęciami. Czekamy z niecierpliwością na kolejne szczegóły.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News