Honda Repsol zaprezentowała nowe barwy na sezon 2018

Honda Repsol zaprezentowała nowe barwy na sezon 2018

Honda Repsol zaprezentowała nowe barwy na sezon 2018

Podaj dalej

W Dżakarcie odbyła się prezentacja barw nowej Hondy RC213V, na której w sezonie 2018 ścigać się będą Dani Pedrosa oraz obrońca mistrzowskiego tytułu, Marc Marquez! Motocykl wygląda jak zwykle świetnie.

Dżakarta jest stolicą Indonezji, a prezentacja Hondy miała miejsce w tym mieście już po raz czwarty. Ma to oczywiście ścisły związek z tym, że wyścigi motocyklowe są w Indonezji niezwykle popularne. Poza tym Marc Marquez oraz Dani Pedrosa są tam praktycznie bohaterami i inspiracją dla zawodników biorących udział w programie Astra Hondy „Step Up Program”.

Po raz czwarty oficjalnie przedstawiamy nasz zespół w Indonezji, w mieście Dżakarta, gdzie naprawdę czujemy się jak w domu. Dziękujemy za to Astrze Honda, która umożliwiła nam to wraz z Repsolem oraz innymi sponsorami. Pasja do MotoGP w Indonezji jest ogromna. Z przyjemnością prezentujemy więc z Albeto Puigem, który dołączył do nas jako szef zespołu oraz naszymi dwoma znakomitymi zawodnikami maszynę na sezon 2018. Marc i Dani zasługują na najlepsze narzędzia, by odnieść w tym sezonie sukces, a naszym zadaniem jest uczynienie tego możliwym. Nasi inżynierowie z Japonii oraz zespół z całego świata wykonali razem imponującą pracę i jestem pewny, że ponownie osiągniemy założone cele. Powiedział Tetsuhiro Kuwata, dyrektor HRC.

Barwy motocykla niewiele się różnią w stosunku do poprzednich lat. Jednak jak to w sporcie bywa, najważniejsze są zmiany mechaniczne. Te według zawodników są pozytywne i motocykle spisują się świetnie. Kierowcy testowali je już w Malezji oraz w Tajlandii gdzie wyniki potwierdzały, że nowa Honda spisuje się nieźle.

Tej zimy zaliczyliśmy już dwa testy i oba poszły całkiem nieźle – powiedział Marc Marquez. Będziemy również ciężko pracować w Katarze, by przygotować motocykl i być gotowym na nadchodzący sezon. Chcemy w tym roku ponownie walczyć w czołówce i dostarczyć emocji naszym fanom na całym świecie.

Jak dotąd wszystko wydaje się iść wystarczająco dobrze. Myślimy, że więcej będziemy wiedzieć w Katarze, gdzie warunki będą zupełnie inne – dodał Dani Pedrosa. Jestem dumny, rozpoczynając kolejny sezon z zespołem Repsol Hondy i jestem gotów dać z siebie wszystko, by walczyć na szczycie.
Marquez oraz Pedrosa powrócą teraz do Europy zregenerować swoje siły, a potem polecą do Kataru, gdzie od 1 marca odbywać się będzie ostatnia tura przedsezonowych testów.

Tagi: Honda, Repsol, MotoGP, Marc Marquez, Dani Pedrosa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News