Honda Civic Type R bije rekordy torów - tym razem na Estoril

Honda Civic Type R bije rekordy torów - tym razem na Estoril

Podaj dalej

Honda ustanowiła nowy rekord toru Estoril w Portugalii dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednią oś. Za sterami modelu Civic Type R zasiadł Tiago Monteiro na co dzień startujący w serii WTCR.

Legendarny tor wyścigowy Estoril ma 4,2 km długości, dwa ciasne nawroty, trudną szykanę i bardzo długą prostą, co oznacza, że kierowcy doświadczają niezwykle szerokiego zakresu prędkości w czasie jednego okrążenia. Civic Type R został odpowiednio spasowany do charakterystyki portugalskiej pętli, a rekordowy wynik może zawdzięczać między innymi silnikowi VTEC TURBO o mocy 320 KM. Monteiro przy sprzyjających warunkach na torze zdołał wykręcić czas okrążenia – 2 min. 01,84 s.

Tiago Monteiro, kierowca wyścigowy WTCR: Przybyliśmy tu z celem, aby pobić dotychczasowy rekord okrążenia należący do poprzedniego samochodu, ale nigdy nie można brać niczego za pewnik – mam na myśli, że ustanowienie rekordu nie jest łatwe. Musisz mieć najwyższe zaufanie do samochodu, aby zaatakować tor Estoril, a nowy Type R jest bardzo mocny, łatwy w prowadzeniu i dodaje dużo pewności siebie. Postanowiliśmy pobić rekord, a rezultat przerósł nasze oczekiwania.

Nowy rekord na torze Estoril jest czwartym rekordem Hondy w 2018 roku, uzyskanym przez samochód z napędem na przednią oś. Civic Type R zapisał również rekordowe czasy okrążeń na Silverstone, Spa-Francorchamps i Estoril. Projekt Type R Challenge 2018 został uruchomiony dla seryjnych samochodów przednionapędowych po pobiciu – w kwietniu 2017 roku – rekordu pętli Nordschleife toru Nürburgring w tej klasie samochodów. Czas okrążenia wyniósł 7 min. 43,8 sek.

Nowy Civic Type R – Honda wierzy w powrót na szczyt klasy hot-hatch

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News