Hołowczyc i Lotos w Rajdzie Polski

Hołowczyc i Lotos w Rajdzie Polski

Podaj dalej


11403063_864837573553661_2858548757930158752_n

Dzisiaj w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przed PZM 73. Rajdem Polski. Na konferencji wysłuchać można było zarówno organizatorów jak i zawodników będących uczestnikami tegorocznego Rajdu Polski. Wśród nich nie zabrakło prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego, Jarosława Noworóla – dyrektora zawodów jak i znanych polskich zawodników Kajetana Kajetanowicza debiutanta w WRC, Huberta Ptaszka i Łukasza Pieniążka.

Andrzej Witkowski prezes Polskiego Związku Motorowego nawiązał w swojej wypowiedzi do tematu bezpieczeństwa na odcinkach specjalnych, o powiększonej liczbie sędziów zabezpieczenia jak i o specjalnie stworzonych 41 strefach kibica. Ciekawostką jest informacja przekazana przez Andrzeja Witkowskiego, iż w sprawdzaniu kwestii bezpieczeństwa rajdu (po otrzymaniu upomnienia od FIA) pomoże Krzysztof Hołowczyc, który pojedzie tzw „zerówką”.

Tak, to prawda. Podjąłem niezwykle trudną decyzję o wycofaniu się z dalszych startów w tegorocznych Euro RX Supercar. Lotto ostatecznie nie przedłużyło naszej umowy, a na szybko trudno znaleźć kogoś w połowie sezonu, więc uznałem jako od wielu lat zawodowy kierowca, że w tej sytuacji nie ma sensu kontynuować tego projektu. Tak na marginesie to bardzo mnie to „uwierało”, że mój ukochany Rajd Polski pokrywa się z zawodami w Szwecji i po raz pierwszy od wielu lat zabraknie mnie w Mikołajkach. W tej nowej sytuacji znowu mogę tam przyjechać, spotkać się z moimi wiernymi fanami na przepięknych mazurskich oesach. I choć będzie to tylko jazda jako „0”, to pojadę z Łukaszem Kurzeją kultową „babcią” czyli repliką Imprezy WRC z końca lat dziewięćdziesiątych. Myślę, że dla wielu z Was i dla mnie też będzie to swego rodzju podróż w czasie do okresu, gdy odnosiłem największe sukcesy. Zapraszam do Mikołajek! ” – Tak komentuje na Facebooku swoje uczestnictwo w rajdzie Krzysztof Hołowczyc.

11695532_863635020340583_1960349518815734140_n

Dowiedzieliśmy się również o tym, że mimo wycofania się Lotosu ze sponsoringu tytularnego (informowaliśmy o tym wcześniej) grupa Lotos pozostanie w PZM 73 Rajdzie Polski jako sponsor strategiczny. Nie zmienia to jednak nazwy rajdu, gdyż to Polski Związek Motorowy pozostaje głównym sponsorem.

PZM zwrócił się do kibiców z apelem o zachowanie rozsądku na trasie,informując już o staraniach w zorganizowaniu przyszłorocznej rundy WRC.

PZM 73. Rajd Polski, siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA zostanie rozegrany w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2016 roku, po raz dwunasty na Mazurach. Areną zmagań najlepszych kierowców świata będzie 21 szutrowych odcinków specjalnych o długości 306 kilometrów, w tym trzykrotnie rozgrywana próba na torze Mikołajki Arena, gdzie kibice mogą podziwiać bezpośrednia walkę dwóch załóg.

fot: Tomasz Klenka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News