Historyczny koniec współpracy Yamahy z Tech 3?!

Historyczny koniec współpracy Yamahy z Tech 3?!

Historyczny koniec współpracy Yamahy z Tech 3?!

Podaj dalej

Yamaha i Tech 3 ogłosiły, że rok 2018 będzie ich ostatnim wspólnym sezonem w Mistrzostwach Świata MotoGP. Firmy współpracowały od 20 lat. Mimo takiej decyzji obie strony będą nadal ściśle współpracować do zakończenia tegorocznych mistrzostw.

Tech 3 nie wycofuje się jednak z wyścigów motocyklowych. Będą nadal uczestniczyć w Mistrzostwach Świata MotoGP oraz Moto2. Dokładne plany firmy mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie. Yamaha natomiast jest na etapie podejmowania decyzji co do swojej przyszłości.

Oto wypowiedź Managera zespołu Tech 3 Herve Poncharala: Podsumowując 20 lat niesamowitej współpracy pomiędzy Tech 3 i Yamaha ciężko coś powiedzieć w kilku słowach. Od pierwszego spotkania z panem Lio w 1998 roku, gdzie dał mi On możliwość dołączenia do Yamaha Motor Corporation, była to niezwykła wspólna podróż. Wszystko, co pamiętam, to fantastyczne wspomnienia, wspaniałe wyniki, niesamowitą atmosferę i zaskakujące uczucia, którymi dzielimy się z rodziną Yamaha, która zawsze będzie w moim umyśle oraz sercu. Oczywiście zakończenie tego rodzaju partnerstwa jest dla mnie dużą decyzją. Wszystko, co chcę powiedzieć, to ogromne podziękowania dla Yamahy, pana Tsuji, pana Tsuyi, pana Jarvisowa i pana Nakajima oraz wszystkich tych osób, które nas wspierały i nam pomagały.

Tech 3 jest małą firmą, która musi myśleć o przyszłości i musi rozważać różne opcje. Dostaliśmy ofertę, która obejmuje coś, na co czekaliśmy od momentu, kiedy zaczynaliśmy i nie mogłem odmówić. Ale oczywiście jesteśmy zespołem Monster Yamaha do ostatniego okrążenia GP Valencia 2018. Johann Zarco i Hafizh Syahrin będą walczyć o najwyższe pozycje i bez wątpienia Yamaha może liczyć na nas i na to, że będziemy lojalnym partnerem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie Yamahy. Mam nadzieję, że będą mogli kontynuować sukces i osiągać kolejne oraz że znajdą partnera, który zastąpi Tech 3 – zakończył.

Tagi: Yamaha, Tech 3, MotoGP, motocykle

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News