Hertz świętuje setną rocznicę specjalną edycją Corvette Z06

Hertz świętuje setną rocznicę specjalną edycją Corvette Z06

Podaj dalej

John Hertz założył firmę Yellow Cab Company w Chicago w 1915 roku. Świadczyła ona usługi w charakterze taksówek. Trzy lata później przedsiębiorstwo to zaczęło wynajmować samochody Forda.

Żeby uczcić stulecie tego wydarzenia, Hertz połączył siły z Chevroletem, aby zaoferować specjalną edycję samochodu o nazwie Corvette Z06 Hertz. Łącznie 100 samochodów zostanie dodanych do floty Hertza. Będą one dostępne do wynajęcia na lotniskach w następujących miastach: Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Fort Lauderdale, Fort Myers, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Orlando, San Diego, San Francisco i Tampa. Rezerwacja może być dokonana za pośrednictwem strony internetowej Hertz.

Podobnie jak wszystkie dotychczasowe modele Corvette Z06, egzemplarze Hertz są napędzane przez 6-litrowy silnik V-8 z doładowaniem o mocy 659 KM i momencie obrotowym 881 Nm. Samochody zostały również wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Każdy ze stu egzemplarzy ma żółte nadwozie z czarnymi paskami, które kojarzą się z marką Hertz. Inne specjalne dodatki obejmują niestandardowe oznaczenia wnętrza, w tym spersonalizowaną tabliczkę z rocznicą stulecia firmy Hertz, na której widnieje numer pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News