Hamilton odejdzie z F1 przed końcem sezonu?

Hamilton odejdzie z F1 przed końcem sezonu?

Podaj dalej

Były kierowca zespołów McLaren i Red Bull Racing, a także komentator i prowadzący w stacji Sky Sports F1, David Coulthard przyznaje, że Lewis Hamilton może zakończyć karierę w Formule 1 jeszcze przed końcem sezonu 2017.

Hamilton rozpocznie tegoroczną kampanię walcząc o swój czwarty mistrzowski tytuł i jest w ścisłym gronie faworytów do zdobycia tego trofeum po tym, jak jego największy rywal z zeszłego roku, Nico Rosberg, ogłosił szokujące przejście na emeryturę (pięć dni po przypieczętowaniu swojego pierwszego tytułu).

Brytyjczyk reprezentujący stajnię Mercedesa mówił już w ubiegłym roku, że planuje swoje życie poza F1, coraz bardziej podoba mu się jego status celebryty, a jeśli będzie ku temu okazja, między wyścigami skupi się na tworzeniu muzyki.

W rozmowie z brytyjskim Daily Express, David Coulthard przyznał, że nie będzie zdziwiony jeśli Brytyjczyk odejdzie z Formuły 1 jeszcze przed końcem tego sezonu.

Nie wymagałoby to od niego zbyt wiele żeby powiedzieć, pieprzę to, na razie! – przyznał. – To może wydarzyć się wcześniej, niż byśmy tego chcieli. Ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby podjąć taką decyzję.

 – Kiedy wszystko idzie po twojej myśli, widać tę pasję, widać małego chłopca w oczach dorosłego mężczyzny. Kiedy jednak coś mu nie pójdzie, a ty zadasz mu podobne do wcześniejszego pytanie, sprawy przybierają zupełnie inny obrót.

 – Kiedy stracisz namiętność i pasję do sportu, możesz oszukiwać ludzi, ale nie siebie – dodał. – Może nawet odejść w trakcie sezonu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News