Hamilton będzie zarabiał jeszcze więcej? Prezes Daimlera ma twardy orzech do zgryzienia

Hamilton będzie zarabiał jeszcze więcej? Prezes Daimlera ma twardy orzech do zgryzienia

11 interakcji

Podaj dalej

Według brytyjskiej prasy Lewis Hamilton podpisze wkrótce nowy kontrakt z Mercedesem. Jak twierdzą dziennikarze na wyspach, kierowca oczekuje od mercedesa kontraktu opiewającego na 60 mln funtów rocznie.

Obecnie Hamilton zarabia w Mercedesie 40 milionów euro na sezon, co jest aktualnie w F1 rekordem. Od pewnego czasu obie strony negocjują warunki nowej umowy ponieważ obecna, wygasa wraz z ostatnim wyścigiem w 2020 roku.

Media spekulowały, że 6-krotnego mistrza świata może skusić Ferrari, ale dziennikarze „BBC” piszą o kontynuacji współpracy z Mercedesem. „Prawie na pewno zostanie” – można było przeczytać pod koniec listopada w artykule na brytyjskim portalu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Brytyjczyk nie będzie chciał zmieniać otoczenia, jednak w zamian za pozostanie w ekipie z Brackley oczekuje aż 60 milionów euro rocznie. Hamilton podobno zaoferował nawet szefostwu Srebrnych Strzał, że po zakończeniu kariery – w zamian za tak solidną podwyżkę – zostanie ambasadorem marki.

Sensacja! Mercedes odchodzi z Formuły 1? Lewis Hamilton bez pracy?

Problemem może być nowa filozofia firmy, którą zamierza wprowadzić prezesa Daimlera. Ola Kallenus – bo o nim właśnie mowa – chce cięcia kosztów na poziomie miliarda euro do 2022 roku. W takiej sytuacji, spekuluje się, że Mercedes będzie w stanie położyć na stole „zaledwie” 45 milionów. Czy to zadowoli największą gwiazdę F1 ostatniej dekady? Przekonamy się wkrótce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News