Haas zakończył współpracę z Rich Energy ze skutkiem natychmiastowym

Haas zakończył współpracę z Rich Energy ze skutkiem natychmiastowym

haas bolid 20

Podaj dalej

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zespół Haas zakończył współpracę z Rich Energy. Producent napojów energetycznych wypowiedział umowę stajni z Kannapolis ze skutkiem natychmiastowym. Oba podmioty współpracowały ze sobą od początku sezonu.

Spółka przegrała proces z firmą Whyte o plagiat logo. Zmieniono zarząd, a także nazwę na Lightning Volt. Z kolei oznaczenia Rich Energy pozostały na bolidach Haas VF-19 do Grand Prix Włoch. Oznacza to, że logo oraz oznaczenia Rich Energy znikną z bolidów Haasa od najbliższej wyścigu, jaki odbędzie się na Silverstone.

”Haas F1 Team oraz Rich Energy porozumieli się wspólnie z Formułą 1, by zakończyć współpracę ze skutkiem natychmiastowym. Mimo tego, że firma mogła cieszyć się rozpoznawalnością swojej marki oraz znaczącą ekspozycją w trakcie współpracy z Haasem w 2019 roku, proces restrukturyzacji w Rich Energy wymaga nowej globalnej strategii. Haas F1 Team oraz Rich Energy zdecydowali się na zakończenie współpracy na najlepszych dla obu stron warunkach. Haas chciałby wyrazić podziękowania oraz najlepsze życzenia na przyszłość dla udziałowców Rich Energy” – czytamy.

Niektórzy eksperci uważali, że jeżeli dojdzie do takiej sytuacji będzie ona ”korzystna” dla Roberta Kubicy. Polak posiada swój pakiet sponsorski, który może wnieść do zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News