GT X Concept wyznacza nowy kierunek stylistyczny Opla

GT X Concept wyznacza nowy kierunek stylistyczny Opla

GT X Concept wyznacza nowy kierunek stylistyczny Opla

Podaj dalej

Do planowanej premiery samochodu pozostało jeszcze trochę czasu, ponieważ spodziewamy się jej podczas jesiennego salonu odbywającego się w Paryżu. Natomiast Opel GT X Concept doczekał się już oficjalnej zapowiedzi.

Pierwsze co rzuciło nam się w oczy po zobaczeniu niewiele zdradzających zdjęć nowego Opla to zupełnie zmodernizowany przód samochodu. Tworzą go cztery wybrzuszenia, które krzyżują się na wysokości atrapy chłodnicy. Co ciekawe projektanci podobno przy projektowaniu przedniego pasa inspirowali się kaskiem motocyklowym.

Tak właśnie ma wyglądać nowy język stylistyczny tego producenta, który będzie standardem przypuszczalnie od 2020 roku. Spodziewamy się, że taki sam charakterystyczny przód pojawi się już także w nowym Oplu Astrze, a następnie w kolejnych nowych pojazdach z Russelsheim am Main.

Czyżby auto elektryczne w nadwoziu SUV-a?

Samochód na razie skrywa wiele tajemnic. Intrygujący pas przedni może także sugerować napęd Opla GT X Concept. Brak tradycyjnej kratki i wlotów powietrza podpowiada, że będzie to samochód elektryczny. Na filmie promocyjnym można dostrzec także wskaźnik zasięgu i poziomu naładowania akumulatora.

W 2016 roku zobaczyliśmy po raz pierwszy model Mokka X. Czy w tym wypadku X także będzie oznaczać, że do czynienia mamy SUV-em? Tego dowiemy się, kiedy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany w Paryżu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News