Grzyb wykluczony

Grzyb wykluczony

Podaj dalej

Załoga Grzegorz Grzyb/Robert Hundla została wykluczona z wyników 50. Rajdu Dolnośląskiego. Sędziowie podjęli taką decyzję ze względu na nieregulaminową naprawę Fabii R5 przez mechaników liderów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

grzyb-2_resize

Grzyb na przedostatnim odcinku specjalnym uderzył w belę siana i mocno uszkodził swój samochód. Przed Power Stage jego mechanicy naprawiali auto, co jest niedozwolone poza parkiem serwisowym i Zespół Sędziów Sportowych zdecydował się wykluczyć załogę numer 1. Grzegorz postanowił przyjąć decyzję ZSS, a jednocześnie odwołał się do Głównej Komisji Sportu Samochodowego. Oznacza to, że wyniki Rajdu Dolnośląskiego są na razie zawieszone.

Jeśli decyzje zostaną utrzymane, to będziemy mieli niezwykle ciekawą sytuację przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu RSMP, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada w Arłamowie. Grzyb ma cztery punkty przewagi nad Jakubem Brzezińskim, który w ten weekend finiszował na drugim miejscu. Zwycięzca Dolnośląskiego, Filip Nivette również ma szansę na wygranie tytułu, ponieważ traci do lidera 23 punkty.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News