Grzyb bierze wszystko

Grzyb bierze wszystko

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb wygrał pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajd Świdnicki. Dodatkowo wicemistrz Polski 2014 zgarnął bonusowe 3 punkty za wygranie Power Stage’a.

fot. wyniki.pzm.pl
fot. wyniki.pzm.pl

Grzyb powtórzył sukces z zeszłego roku, kiedy również wygrał inaugurację RSMP Rajd Arłamów. Kończący zmagania uliczny oes w Świdnicy był dla niego już tylko formalnością, po odpadnięciu Filipa Nivetta przewaga Grzegorza Grzyba wynosiła ponad 20 sekund nad Tomkiem Kucharem. Pomimo to rzeszowianin przypieczętował zwycięstwo wygraną na Power Stage’u. Drugie miejsce ze stratą 2 sekund zajął Łukasz Habaj, trzecie Maciej Oleksowicz, który również zajął najniższy stopień podium w klasyfikacji generalne. Słabszy czas uzyskał zdobywca 2. pozycji w generalce wspomniany Kuchar, któremu jeszcze na przedostatnim oesie wysiadła turbosprężarka.

Marcin Gagacki uzyskał życiowy wynik i zakończył zmagania na 4. pozycji, wygrywając przy okazji zmagania w Open N. Zadanie ułatwił mu Mariusz Stec, który wygrał większość odcinków specjalnych w klasie, ale z powodu awarii nie był w stanie walczyć o zwycięstwo.

Przez cały weekend zacięta rywalizacja trwała w ośce, ostatecznie szans rywalom nie dał Jan Chmielewski, który wyprzedził Dariusza Polońskiego i Łukasza Byśkiniewicza. Polońskiemu na pocieszenie została wygrana w klasie 4, gdzie pokonał Jacka Jureckiego i Łukasza Pieniążka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News