Groźny wypadek w Żarnowcu. Kierowca chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem i wbił się w przydrożne drzewo

Groźny wypadek w Żarnowcu. Kierowca chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem i wbił się w przydrożne drzewo

366-138463

Podaj dalej

O sporym pechu może mówić obywatel Ukrainy, który prowadził samochód dostawczy. Chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, odbił kierownicą i wbił się w przydrożne drzewo, powodując groźny wypadek. Pasażerowie podróżujący samochodem trafili do szpitala. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia.

Dzisiaj (16 grudnia) około godziny 2.30 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w Żarnowcu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 26-letnim kierującym był obywatel Ukrainy. Jadąc w kierunku Lęborka na oznakowanym odcinku drogi, chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które wyskoczyło przed Mercedesa. Kierowca wykonał gwałtowny manewr i przejechał przez lewy pas jezdni. Następnie samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała odnieśli czterej pasażerowie pojazdu w wieku od 22 do 60 lat, których zabrano do szpitala.

Przydrożne drzewa mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli teren. Grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządziła dokumentację fotograficzną. Ponadto zabezpieczono również samochód. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić śledczy z Komisariatu Policji w Krokowej.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę na drodze. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak aby zawsze móc w porę zareagować.

Padł kolejny rekord w nielegalnym i ekstremalnie niebezpiecznym wyścigu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News