GR Yaris inspirowany autem WRC doczeka się debiutu. Znamy datę

GR Yaris inspirowany autem WRC doczeka się debiutu. Znamy datę

Podaj dalej

Nowy sportowy samochód Toyota GR Yaris będzie miał światową premierę 10 stycznia na Tokyo Auto Salon 2020. Inspiracją dla nowego modelu są rajdowe doświadczenia Toyoty w WRC.

Producent informuje, że do budowy GR Yarisa zastosowano zaawansowane technologie, wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas startów Toyoty w WRC, w których Toyota Gazoo Racing (TGR) wywalczyła mistrzostwo producentów (2018) i mistrzostwo kierowców (2019).

GR Yaris to drugi czysto sportowy model o globalnym zasięgu, opracowany przez TGR. Pierwszym jest legendarna GR Supra, która powróciła na rynek w ubiegłym roku. Toyota zakończyła już ostatni etap rozwoju GR Yarisa, a jego prototyp został poddany wyczerpującym testom przez prezydenta Toyoty, Akio Toyodę, znanego w świecie motorsportu jako Morizo.

Zaangażowanie Toyota Gazoo Racing w sporty motorowe to źródło nowych technologii i rozwiązań, które Toyota wykorzystuje przy opracowywaniu nowych samochodów. TGR startuje w najsłynniejszych, najbardziej prestiżowych seriach rajdów i wyścigów na całym świecie. W 2017 roku marka powróciła do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA z nowym Yarisem WRC. W 2018 roku zespół wygrał pięć rund i tytuł mistrza producentów, a tegoroczny sezon zakończył zwycięstwem w klasyfikacji kierowców.

Nowa Toyota Supra dorówna legendzie? Trwa próba wyciśnięcia 1000 KM z silnika B58

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News