GR Yaris inspirowany autem WRC doczeka się debiutu. Znamy datę

GR Yaris inspirowany autem WRC doczeka się debiutu. Znamy datę

229008118_GR_Yaris_Launch_KV2c_

Podaj dalej

Nowy sportowy samochód Toyota GR Yaris będzie miał światową premierę 10 stycznia na Tokyo Auto Salon 2020. Inspiracją dla nowego modelu są rajdowe doświadczenia Toyoty w WRC.

Producent informuje, że do budowy GR Yarisa zastosowano zaawansowane technologie, wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas startów Toyoty w WRC, w których Toyota Gazoo Racing (TGR) wywalczyła mistrzostwo producentów (2018) i mistrzostwo kierowców (2019).

GR Yaris to drugi czysto sportowy model o globalnym zasięgu, opracowany przez TGR. Pierwszym jest legendarna GR Supra, która powróciła na rynek w ubiegłym roku. Toyota zakończyła już ostatni etap rozwoju GR Yarisa, a jego prototyp został poddany wyczerpującym testom przez prezydenta Toyoty, Akio Toyodę, znanego w świecie motorsportu jako Morizo.

Zaangażowanie Toyota Gazoo Racing w sporty motorowe to źródło nowych technologii i rozwiązań, które Toyota wykorzystuje przy opracowywaniu nowych samochodów. TGR startuje w najsłynniejszych, najbardziej prestiżowych seriach rajdów i wyścigów na całym świecie. W 2017 roku marka powróciła do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA z nowym Yarisem WRC. W 2018 roku zespół wygrał pięć rund i tytuł mistrza producentów, a tegoroczny sezon zakończył zwycięstwem w klasyfikacji kierowców.

Nowa Toyota Supra dorówna legendzie? Trwa próba wyciśnięcia 1000 KM z silnika B58

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News