GR Supra powróciła. Subaru WRX STI S209. Wyrok na starsze samochody. Makabryczny wypadek BMW.

GR Supra powróciła. Subaru WRX STI S209. Wyrok na starsze samochody. Makabryczny wypadek BMW.

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

GR Supra powróciła

Nowa Toyota GR Supra to 5. generacja legendarnego samochodu sportowego Toyoty i pierwszy globalny model wyprodukowany przez Toyota Gazoo Racing. Auto miało swoją światową premierę 14 stycznia 2019 roku podczas North American International Auto Show w Detroit (czytaj więcej).

Sąsiedzka straż kontroluje prędkość

Lokalni wolontariusze w Wielkiej Brytanii przy wsparciu policji, edukują na drogach kierowców w temacie prędkości (czytaj więcej).

Samochody z „Szybkich i Wściekłych” do kupienia

Fani motoryzacji doskonale kojarzą film „Szybcy i wściekli”, a jeszcze bardziej samochody jakie pojawiały się na planie filmu (czytaj więcej).

Premiera limitowanego Subaru WRX STI S209

Na międzynarodowych targach samochodowych w Detroit odsłonięto nowe Subaru WRX STI S209. To pierwsze w historii limitowane STI na rynek Stanów Zjednoczonych (Premium – czytaj więcej).

Kierowca wyrzucił z autobusu 10-latka

Powód był niezwykle błahy – dziecko miało na swoim ubraniu, zdaniem kierowcy, za dużo śniegu. Po całym zdarzeniu chłopiec musiał czekać na mrozie niemal godzinę, aż nadjedzie kolejny autobus, którym mógł wrócić do domu ze szkoły. O całej sprawie poinformował Dziennik Wschodni (czytaj więcej).

Potężny RAM HD debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Na amerykańskim rynku właśnie zadebiutował RAM Heavy Duty, którego nie tylko wizualne walory robią ogromne wrażenie (czytaj więcej).

Amerykańska armia jak SOP i dawny BOR

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w naszym kraju, kompletnie nie radzą sobie z poruszaniem się swoimi pojazdami po polskich drogach (czytaj więcej).

Jak zimą wjechać na wzniesienie?

Jazda po jezdni pokrytej śniegiem czy lodem jest wyzwaniem, a szczególnie trudne staje się wtedy wjechanie na wzniesienie. Co zrobić, by ruszyć z miejsca i bez problemu pokonać górkę? Kilka rad przygotowali trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault (czytaj więcej).

Nowe informacje o Polakach zatrzymanych po wypadku na Słowacji

Wszyscy trzej Polacy zatrzymani w ubiegłym roku po tragicznym wypadku w Dolnym Kubinie, wciąż są tymczasowo aresztowani. Jak zapewnia słowacka strona, minie jeszcze wiele miesięcy, zanim sprawa znajdzie swój finał w sądzie (czytaj więcej).

Google Maps będzie wyświetlać fotoradary

W Polsce rozpoczęły się testy nowej wersji Google Maps, posiadającej opcję informowania kierowców o fotoradarach na drodze (czytaj więcej).

Przejazd A4 Katowice – Kraków jeszcze droższy

Od 1 marca na odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków, mają wzrosnąć ceny przejazdu dla samochodów ciężarowych (czytaj więcej).

Miałeś kolizję starszym samochodem? Teraz twoje auto może trafić na złom

Przełomowe zmiany w ustawie dotyczącej obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych stały się faktem. Pojazdy po szkodzie całkowitej nie będą mogły wrócić na drogi (czytaj więcej).

Złam Teslę i stań się jej posiadaczem

Tesla postawiła ciekawe zadanie osobom, dla których programowanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Haker, który obejdzie zabezpieczenia modelu 3, dostanie takie auto na własność. Nóweczkę… (czytaj więcej).

Główny inżynier Toyoty Supry odleciał? „7:40 na Nurburgringu to pestka”

335-konna, turbodoładowana rzędowa szóstka, która od przyszłego roku znajdzie się w powracającej na rynek Toyocie Suprze, nie wydaje się mieć potencjału do bicia rekordów okrążeń (czytaj więcej).

Niemieckie autostrady z ograniczeniem prędkości?

Wszystko wskazuje na to, że na niemieckich autostradach pojawią się ograniczenia prędkości (czytaj więcej).

Taniec, który zatrzymał miasto

Zbieg al. Kraśnickiej i ul. Roztocze to ostatnio najsłynniejsze skrzyżowanie w Lublinie. A może i w całej Polsce (czytaj więcej).

Gołąb i dwóch policjantów ranni. Kuriozalny ”wypadek” w Warszawie

Policjanci poruszający się nieoznakowanym samochodem marki BMW doprowadzili do nietypowej kolizji, która ostatecznie została zakwalifikowana jako wypadek (czytaj więcej).

Tankowanie na tych stacjach oznacza problemy

W ubiegłym roku i Inspekcja Handlowa przeprowadziła aż 1521 kontroli jakości paliwa sprzedawanego na stacjach w całej Polsce. W 60 przypadkach pracownicy UOKiK wykryli nieprawidłowości (czytaj więcej).

Tak makabrycznego wypadku BMW dawno nie widzieliśmy

W sobotni wieczór na drodze krajowej nr 17 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 22-letni kierowca samochodu marki BMW zginął na miejscu, a z jego pojazdu niewiele zostało (czytaj więcej).

Laserowe reflektory z niemal kilometrowym zasięgiem

Laureat Nagrody Nobla opracował reflektory samochodowe, które niebawem zrewolucjonizują nie tylko rynek motoryzacji (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News