GP Today: Robert Kubica w BMW i Racing Point w sezonie 2020

GP Today: Robert Kubica w BMW i Racing Point w sezonie 2020

Podaj dalej

Jak donosi portal GP Today w przyszłym sezonie Robert Kubica będzie rezerwowym oraz testowym kierowcą Racing Point. Polak ma łączyć nową posadę z wyścigami w serii DTM, gdzie ma zasiąść za kierownicą BMW. W najbliższych dniach ma pojawić się oficjalna informacja w tym temacie.

Polak  w ostatnim czasie najbardziej łączony był z zespołem Haasa. Okazuje się jednak, że to nie Haas a właśnie Racing Point będzie miejscem, gdzie Robert Kubica oraz PKN Orlen będą kontynuować swoją współpracę w Formule 1.

Robert Kubica: W tym sezonie obwiniam się tylko za jeden wypadek

”W ostatnich tygodniach Kubica, który powrócił do F1 po ośmioletniej przerwie, był łączony z kilkoma zespołami. Szef Haasa Guenther Steiner potwierdzał zainteresowanie jego zespołu, który również szukał kierowcy testowego oraz rezerwowego. Podobno zainteresowanie przejawiała również Alfa Romeo ” – czytamy na stronie GP Today.

Przed Robertem Kubicą jeszcze jeden wyścig w Formule 1 w roli kierowcy wyścigowego Formuły 1. Bardzo prawdopodobne, że po wyścigu weźmie udział jeszcze w testach dla Williamsa. Kontrakt z ekipą z Gerove wiąże go do końca tego roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News