Gosia Rdest w pierwszej dziesiątce zestawienia

Gosia Rdest w pierwszej dziesiątce zestawienia

Podaj dalej

Polka, Gosia Rdest, w pierwszym z wyścigów zajęła miejsce ósme, w drugim zaś jedenaste, umacniając się na ósmym miejscu klasyfikacji generalnej. Rozstrzygnięcie zmagań o zwycięstwo w sezonie Audi Sport TT Cup 2016, odbędzie się podczas ostatniej tegorocznej rundy pucharu na torze Hockenheim.

Audi TT cup #3, Gosia Rdest

Już podczas kwalifikacji, Marschall udowodnił swoje ambicje i zdobył pole position na obydwa wyścigi. Urodzony w Karlsuhe kierowca nie dał żadnych szans swoim konkurentom i dwukrotnie minął linię mety jako zwycięzca. „To było wspaniałe przedstawienie” – chwalił go szef projektu, Philipp Mondelaers. „Ale również inni młodzi kierowcy pokazali swoją klasę. Premiera pucharu na Węgrzech to niewątpliwie sukces.” Za Marschallem, na miejscu drugim, na metę dojechał prowadzący w klasyfikacji łącznej Fin, Joonas Lappalainen. Sheldon van der Linde z Afryki Południowej zamykał pierwszą trójkę.

Polska zawodniczka, Gosia Rdest, pierwszy z wyścigów zakończyła na miejscu ósmym, drugi na jedenastym. Po zakończeniu podkreślała: „Biorąc pod uwagę całość, jestem zadowolona z mojego występu, nawet jeśli wyniki nie oddają tego w pełni. Ściganie się na tym wymagającym torze dało mi dużo radości i chyba po raz kolejny się czegoś nauczyłam. Poza tym, w Budapeszcie pojawiła się silna reprezentacja mojego fan-clubu, która wspierała mnie przez cały czas. To było bardzo motywujące.”  Po wyścigu na Hungaroring Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji łącznej, gromadząc 128 punktów.

Lappalainen, zajmując po raz ósmy i dziewiąty w tym sezonie miejsce na podium, obronił prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Osiemnastolatek ma teraz 239 punktów na koncie, drugi jest Marschall z 230 punktami. Van der Linde jest na trzecim miejscu z 197 punktami i po szóstym z siedmiu wyścigowych weekendów prowadzi w klasyfikacji nowicjuszy. Depcze mu po piętach Nicklas Nielsen. Startujący również po raz pierwszy w Audi Sport TT Cup Duńczyk, ma tylko jeden punkt mniej niż aktualny mistrz pucharu Volkswagen Polo Cup Afryki Południowej.

„Fani już teraz mogą zacierać ręce z myślą o rozgrywce podczas finału sezonu na Hockenheim” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Matematycznie rzecz biorąc, szansę na tytuł mistrza ma jeszcze czterech kierowców, a wśród nowicjuszy, o upragniony tytuł powalczą trzy osoby.”

Ostatnia odsłona pucharu Audi Sport TT Cup 2016, odbędzie się od 14 do 16 października w ramach finału sezonu DTM na torze Hockenheim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News