Gosia dzielnie walczy w Dubaju

Gosia dzielnie walczy w Dubaju

Podaj dalej

Brytyjski zespół Zest Racecar Engineering, w którym za kierownicą SEATa Leona Racera startuje Gosia Rdest, po ośmiu godzinach 24H Dubai zajmuje czwarte miejsce w klasie TCR.

Na starcie wyścigu stanęło aż 95 samochodów, a zaszczytu wzięcia udziału w lotnym starcie dostąpiła właśnie polska zawodniczka.

Właśnie zjechałam – relacjonowała po swoim stincie Gosia. – Pierwsze dwie godziny wyścigu za nami. Start OK. Czasy równe. Jeden delikatny kontakt, ale bez uszkodzeń. Przejechałam 42 okrążenia. 6 godzin do mojej kolejnej zmiany – napisała na swoim profilu Facebookowym zawodniczka z Żyrardowa.

Niestety kolejna zmiana nie była już tak szczęśliwa dla zespołu – zmiennik Gosi Rdest nie uniknął kontaktu. John Allen zderzył się z samochodem GT, co zaowocowało dość poważnymi uszkodzeniami Leona Racera. Na szczęście załodze udało się naprawić samochód i wrócić do rywalizacji.

13 okrążeń straty do lidera w naszej klasie – informowała Rdest.

Dzięki równej i szybkiej jeździe zespołowi Zest Racecar Engineering udało się uniknąć dalszych poważniejszych kłopotów, i na osiem godzin po starcie wyścigu zajmuje bardzo solidne, 4. miejsce w klasie TCR.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News