Gosia debiutuje na Zandvoort

Gosia debiutuje na Zandvoort

Podaj dalej

Czwarta runda pucharu Audi Sport TT Cup rozegra się w ten weekend na holenderskim torze Zandvoort, położonym w nadmorskim kurorcie. Gosia Rdest leci do Holandii pełna optymizmu.

Gosia Rdest (PL)
Gosia Rdest (PL)

Zandvoort to tor położony tuż przy plaży (zand w języku holenderskim oznacza piasek). Bliskość morza to duże wyzwanie dla kierowców ze względu na zmienne warunki pogodowe i zmienną przyczepność. Przy każdym większym podmuchu wiatru tor zanieczyszcza pył i drobny piasek. Runda zapowiada się o tyle ciekawie, że niewielu kierowców Audi Sport TT Cup miało okazję jeździć na tym torze – pojawia się on w kalendarzu serii po raz pierwszy.

Gosia Rdest, jedyna kobieta i jedyna Polka w stawce, po ostatnim występie na Norisringu zaostrzyła apetyty fanów – w drugim wyścigu otarła się o podium, zdobywając ostatecznie czwarte miejsce.

Gosia o Zandvoort: „Po ostatniej rundzie na Norisringu jestem pełna optymizmu. Przede mną prawdziwe wyzwanie – tor Zandvoort, na którym nigdy wcześniej nie byłam. Jeździłam na symulatorze, oglądałam onboardy i z tego co widzę, tor bardzo odpowiada mojemu stylowi jazdy, bo są tam takie sekcje, jak to się mówi na flow. Tor ma bardzo duże różnice wzniesień, szybkie sekcje jak i bardzo pochylone zakręty. Będę miała mało czasu na zapoznanie się z torem Zandvoort, bo tylko jedną sesję treningową, którą oczywiście zamierzam wykorzystać w stu procentach. Jestem zmotywowana i gotowa do walki o jak najwyższe pozycje”.

W sobotę 16 lipca odbędą się kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. W niedzielę zawodnicy zmierzą się w drugim wyścigu. Wyścigi będzie można obejrzeć na żywo między innymi na stronie www.audi-motorsport.com. Po rundzie w Zandvoort szesnastkę kierowców TT Cup czeka ponad miesięczna przerwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News