Gorące testy BMW serii 8 Cabrio

Gorące testy BMW serii 8 Cabrio

Gorące testy BMW serii 8 Cabrio

Podaj dalej

Zanim konkretny model samochodu trafi do seryjnej produkcji, poddawany zostaje szeregu testów „wytrzymałościowych.” Jakich? BMW pokazło to na przykładzie nowej, czteroosobowej wersji BMW serii 8 Cabrio, która niebawem pojawi się w sprzedaży.

BMW kontynuuje swoją obecną ofensywę w segmencie samochodów luksusowych, pracując nad kolejnym, czteromiejscowym wariantem nowego BMW serii 8. Po testach zimowych nadszedł czas na sprawdzenie wszystkich elementów samochodu w gorącym klimacie wokół Las Vegas.

Kurz, prąd i sauna

Wyniki testów w gorącym klimacie na zachodzie Stanów Zjednoczonych mają dostarczyć ważnych informacji na temat niezawodności działania elementów mechanicznych i elektronicznych w ekstremalnych warunkach pogodowych. Temperatury przekraczające 50°C, ekstremalny kurz na skraju pustyni, jazda w trybie stop-and-go przez Las Vegas, żwirowe odcinki w okolicy Mount Whitney i długodystansowe przejazdy między Pacyfikiem i Górami Skalistymi to elementy wymagającego programu testowego, jaki nowe BMW serii 8 Cabrio ma do przebycia w drodze do dojrzałości seryjnej.

Dolina Śmierci to z pewnością nie są warunki pogodowe dla kabrioletu. Upał i ekstremalnie niska wilgotność powietrza w parku narodowym na pustyni Mojave tworzą jednak idealne warunki do szczególnego rodzaju testów.

Wewnątrz prototypu BMW serii 8 Cabrio, który wcześniej przez wiele godzin stał w pełnym słońcu, inżynierowie BMW sprawdzają elektronikę pokładową, system hi-fi, czujniki i kamery układów asystujących kierowcy, wyświetlacze nowego systemu operacyjnego. funkcje łączności, regulację foteli oraz klimatyzację automatyczną.

Dodatkowym wyzwaniem dla elektroniki zakamuflowanego samochodu jest podróż do zapory Hoovera. Bardzo silne fale elektromagnetyczne z zainstalowanych tam turbin elektrowni wodnych stanowią ostateczny miernik odporności układów elektronicznych na zakłócenia zewnętrzne.

Ponadto na bezkresnych drogach przez step i legendarną Dolinę Śmierci testowana jest pyłoszczelność wielowarstwowego miękkiego dachu i mechanizmu dachowego.

Ruszyła produkcja BMW serii 8 Coupe

Testy w gorącym klimacie mają podobne znaczenie dla przygotowań nowego BMW serii 8 Cabrio do produkcji seryjnej, co program w Zimowym Centrum Testowym w Arjeplog w Szwecji, jak również intensywne jazdy w bazie testowej BMW Group w Miramas w południowej Francji i na torze Nürburgring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News