Google Maps wprowadza kolejne udogodnienia dla kierowców. Nowa opcja również w Polsce

Google Maps wprowadza kolejne udogodnienia dla kierowców. Nowa opcja również w Polsce

google maps

Podaj dalej

Google Maps od dłuższego czasu jest intensywnie rozwijane pod kątem udogodnień dla kierowców. Wiadomo już, że w aplikacji znajdziemy kolejną nowość. Niebawem pojawi się możliwość odsłuchiwania nazw miejscowości i adresów różnych miejsc w lokalnych językach. Na początku nowa opcja będzie obsługiwała pięćdziesiąt języków, w tym polski.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona jeszcze w listopadzie w wersjach Google Maps na Androida i iOS. Jest ona wdrażana w Google Maps dzięki zintegrowaniu ich z Tłumaczem Google. Według badania Gemius/PBI w październiku ub.r. z aplikacji Mapy Google skorzystało 16,25 mln polskich internautów, co dało 57,89 proc. zasięgu. Była to trzecia pod tym względem aplikacja w polskiej sieci, wyprzedziły ją jedynie aplikacje Google i YouTube.

”Wystarczy, że po prostu dotkniecie nowego przycisku głośnika obok nazwy miejsca lub adresu, a aplikacja powie to na głos, dzięki czemu Wasza kolejna podróż będzie o wiele łatwiejsza. A jeśli będziecie chcieli kontynuować rozmowę, Mapy Google szybko połączą Was z Tłumaczem. Technologia zamiany tekstu na mowę automatycznie wykrywa język, z którego korzysta Wasz telefon, i określa, które nazwy miejsc mogą wymagać tłumaczenia. Na przykład, jeśli Wasz telefon jest ustawiony na język polski, a właśnie szukacie interesującego miejsca w Tokio, obok nazwy i adresu tego miejsca zobaczycie nową ikonę głośnika, dzięki której uzyskacie tłumaczenie w czasie rzeczywistym” – pisze na swoim blogu Laszlo de Brissac, product manager Google Maps.

Prowadził bolid po czeskiej autostradzie. Kierowca jest już w rękach policji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News