Google Maps wprowadza bat na taksówkarzy. Żaden już cię nie oszuka!

Google Maps wprowadza bat na taksówkarzy. Żaden już cię nie oszuka!

google maps taxi

Podaj dalej

‚Stay Safer’ to nowa funkcja od Google Maps, która ma pomagać nam w podróży przed tym, aby taksówkarze nie oszukali nas w podróży. Usługa pojawiła się już w kilku krajach i podobnie jak w przypadku wcześniejszych nowości, niebawem powinna być wprowadzona na polski rynek.

Pierwsze testy funkcji ‚Stay Safer’ odbyły się w Indiach. Docelowo nowa opcja miała służyć podróżującym samotnie kobietom. Jeśli auto zboczy przynajmniej 500 metrów od pierwotnie założonej drogi wówczas zostaniemy o tym poinformowni. Poinformowani mogą zostać od razu również nasi znajomi dzięki funkcji alert.

Przewoził kadłub samolotu Airbusa. Transport utknął pod kładką

Funkcja ta jednak w bardziej cywilizowanych krajach posłuży głównie, jako bat na taksówkarzy, którzy chcą na nas zarobić. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, że będąc w nieznanym miejscu, taksówkarze widząc naszą niewiedzę wybierali okrężną drogę, aby więcej zarobić. Oczywiście nieuczciwych przewoźników jest garstka, ale to właśnie przed nimi ma uchronić nas Google Maps.

Nowa funkcja pojawiła się już także m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Holandii i zbiera bardzo pozytywne opinie od tych, którzy z niej korzystają. Działa ona bardzo prosto – wybieramy cel podróży i zaznaczamy, by Google Maps śledziło trasę. Jeżeli taksówkarz zjedzie z drogi, system nas o tym poinformujemy i będziemy mieli możliwość zareagować.

Aktualna lista najczęściej kradziony aut w Niemczech. Polacy nie widzą co kradną

Należy jednak pamiętać, że trzeba korzystać z nowej funkcji z rozwagą. Taksówkarz nie zawsze chce przebijać się przez centrum miasta i stać w korku, przez co często znając topografię miasta świadomie wybiera objazd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News