Golf – udoskonalony bestseller

Golf – udoskonalony bestseller

Podaj dalej

Volkswagen zaprezentował dziś w Wolfsburgu mocno zmodernizowanego Golfa, który jest najpopularniejszym modelem w historii koncernu. Centralnym punktem zmian w Golfie z roku modelowego 2017 są – obok nowych silników, bardziej wyrazistej stylistyki i nowych systemów asystujących – systemy informacyjno-rozrywkowe nowej generacji.

db2016au00911_large1

Po raz pierwszy na świecie w samochodzie klasy kompaktowej system multimedialny („Discover Pro”) można obsługiwać przy pomocy gestów. Wyposażony w ekran o przekątnej 9,2 cala system ten tworzy koncepcyjną i plastyczną całość z Active Info Display (również nowym w Golfie). Wzbogacono ponadto zakres usług internetowych i aplikacji. Modernizacja Golfa, modelu sprzedanego dotąd w liczbie ponad 33 milionów egzemplarzy, wprowadza też do klasy kompaktów nowe standardy w zakresie wyposażenia w systemy asystujące: funkcja hamowania awaryjnego (City) z nowym systemem rozpoznawania pieszych, nowy asystent jazdy w korku (częściowo automatyczna jazda do prędkości 60 km/h) oraz – także nowy w tym segmencie aut – Emergency-Assist w ogromnym stopniu podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Najważniejsze fakty:

1. Światowe premiery: Volkswagen prezentuje ulepszonego Golfa (wersje 2- i 4-drzwiowe), Golfa GTI, Golfa GTE oraz Golfa Varianta.
2. Multimedia przyszłości: „Discover Pro” z systemem sterowania gestami po raz pierwszy pojawia się w samochodzie klasy kompaktowej.
3. Gama urządzeń informacyjno-rozrywkowych została opracowana na nowo, wszystkie wyposażono w większe ekrany dotykowe.
4. Bogatszy zestaw usług internetowych; „Guide & Inform”, a teraz również „Security & Service” dostępne w modelach z systemem nawigacyjnym.
5. Dzięki Golfowi urządzenia asystujące stają się coraz powszechniejsze; po raz pierwszy na pokładzie asystent jazdy w korku oraz system Emergency Assist.
6. Nowa generacja silników TSI: 1.5 TSI Evo o mocy 110 kW/150 KM z systemem odłączania cylindrów debiutuje w Golfie.
7. Golf GTI z mocniejszymi silnikami: 169 kW/230 KM w wersji podstawowej i 180 kW/245 KM w GTI Performance.
8. Nowa 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia (DSG) będzie stopniowo zastępowała wszystkie 6-biegowe DSG.
9. Przód i tył nadwozia z nowymi zderzakami. Seryjne tylne lampy w technologii LED; ledowe kierunkowskazy w topowej wersji auta.
10. Nowe reflektory diodowe w Golfie i Golfie Variant z rocznika 2017 zastępują stosowane dotąd reflektory ksenonowe.

Film z premiery:

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News