Gold Porsche Classic. Rozbite Audi R8. Prawie 700km/h Oplem. Rekord Porsche 911 GT2 RS

Gold Porsche Classic. Rozbite Audi R8. Prawie 700km/h Oplem. Rekord Porsche 911 GT2 RS

Gold Porsche Classic. Rozbite Audi R8. Prawie 700km/h Oplem. Rekord Porsche 911 GT2 RS

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Projekt Gold Porsche Classic sprzedany za 2,7 mln euro

28 października tego roku, podczas okolicznościowej aukcji „RM Sotheby’s – The Porsche 70th Anniversary Auction 2018” zorganizowanej w Porsche Experience Centre w Atlancie (USA) zlicytowano unikatowe 911 Turbo Classic Series (czytaj więcej).

Audi R8 w dwóch częściach

Widok samochodu w dwóch częściach raczej należy do rzadkich, tym bardziej, jeśli mówimy o Audi R8. Jednak takie zjawisko mogli zobaczyć kierowcy nieopodal austriacko-włoskiej granicy, gdzie doszło do poważnie wyglądającego wypadku (czytaj więcej).

McLaren Speedtail

Trzeci raz w historii marki, McLaren przedstawia swoje flagowe, superszybkie auto sportowe. Tym razem nazywa się Speedtail, ma 1036 KM mocy, rozpędza się do ponad 400 km/h, a kierowca siedzi centralnie. Zupełnie jak u legendarnego protoplasty – modelu F1 (czytaj więcej).

Nowe BMW M850i xDrive w wersji kabrio

Na miesiąc przed oficjalnym debiutem na salonie samochodowym w Los Angeles, BMW zaprezentowało zdjęcia sportowej serii 8 z otwieranym dachem (czytaj więcej).

Prawie 700km/h w terenie zabudowanym jadąc Oplem

Pewien belgijski kierowca został ukarany mandatem na kwotę blisko 28 tysięcy złotych, za przekroczenie swoim Oplem Astrą prędkości w terenie zabudowanym. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Quiévrain przy granicy z Francją (czytaj więcej).

Porsche 911 GT2 RS znów najszybsze na torze Nurburgring

Pod koniec lipca Lamborghini Aventador LP 770-4 Superveloce Jota odebrało Porsche 911 GT2 RS miano najszybszego samochodu dopuszczonego do ruchu drogowego na Pętli Północnej Nurburgringu. Ta „zniewaga” nie mogła długo pozostać bez odpowiedzi (czytaj więcej).

Nowości Mercedesa na 2019 rok

W swoim długim raporcie z okresu styczeń-wrzesień 2018 r. koncern Daimler AG postanowił ujawnić listę nowych modeli, jakie zamierza wprowadzić do sprzedaży w nadchodzącym roku. Pierwszym z nich będzie nowa generacja SUV-a GLE, wcześniej znany jako Klasa M (czytaj więcej).

Memminger Roadster 2.7

Zaprojektowany przez Ferdinanda Porsche jeszcze przed drugą wojną światową Volkswagen Typ 1, powszechnie znany jako „Garbus”, jest bez wątpienia jednym z najbardziej kultowych samochodów wszech czasów. Jego ponadczasowy wygląd inspiruje projektantów nawet dziś – a najlepszym tego dowodem jest Memminger Roadster 2.7 (czytaj więcej).

7.5 miliarda dolarów leży na pustyni

Następstwem jednej z największych afer w historii motoryzacji stał się problem… z parkowaniem samochodów Volkswagena i Audi (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News