Glock z pierwszym zwycięstwem w DTM 2017

Glock z pierwszym zwycięstwem w DTM 2017

Podaj dalej

Timo Glock wygrał swój pierwszy wyścig w sezonie 2017 odpierając ataki zespołowego partnera Marco Wittmanna w sobotniej rywalizacji DTM na torze Zandvoort.

Podium dla bawarskiej marki uzupełnił Maxime Martin, a lider klasyfikacji generalnej Mattias Ekstrom nie ukończył dzisiejszego wyścigu.

Glock, który zdobył pole position przed trójką kierowców BMW dobrze wystartował do dzisiejszego wyścigu, zostawiając za sobą Wittmanna, Marina oraz Augusto Farfusa.

Pierwsza trójka szybko odjechała od reszty stawki, a Farfus blokował resztę kierowców, nie pozwalając im zbliżyć się do liderów.

Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do rozpoczęcia tury pit stopów. Już na siódmym okrążeniu swoich mechaników odwiedzili Wittmann i Martin, a w trakcie dwóch następnych kółek ich śladem poszli Glock i Farfus.

Rast tymczasowo objął prowadzenie, mając za sobą zespołowego kolegę z Audi Locia Duvala – ta dwójka zdecydowała się na pit stop zdecydowanie później, odpowiednio na 18 i 27 okrążeniu.

Błąd Ekstroma i wizyta w pułapce żwirowej oznaczała dla Szweda koniec dzisiejszych zmagań. Dziewiąte miejsce Rasta pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając kierowcę znanego z występów w WorldRX o jeden punkt.

Glock dzięki zwycięstwu awansował na czwarte miejsce w tegorocznych mistrzostwach, mając na swoim koncie 98 oczek i tracąc 16 do lidera.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News