Giovinazzi czuje presję ze strony Kubicy. ''Wiem, że muszę poprawić niektóre rzeczy''

Giovinazzi czuje presję ze strony Kubicy. ''Wiem, że muszę poprawić niektóre rzeczy''

20 interakcji

Podaj dalej

Antonio Giovinazzi w nadchodzącym sezonie Formuły 1 będzie miał sporo do udowodnienia, jeżeli chce pozostać w stawce kierowców. Zwłaszcza że czuje mocny oddech na plecach ze strony Roberta Kubicy, który wszedł do zespołu z mocnym wsparciem ze strony PKN Orlen.

Włoch ubiegły sezon zakończył na odległej 17. pozycji w klasyfikacji generalnej. Za jego plecami oprócz kierowców Williamsa znalazł się tylko Romain Grosjean. Dla porównania Kimi Raikkonen był dwunasty i w pierwszej części sezonu punktował niemal w każdym wyścigu.

Antonio Giovinazzi: Wiem, że muszę poprawić niektóre rzeczy. Wiele się nauczyłem w pierwszym sezonie startów w F1. estem pewien, że będę znacznie lepiej przygotowany do kolejnego GP Australii niż do tego w zeszłym roku. Chcę być regularny i konsekwentny, moim planem jest zdobywanie punktów co weekend. Wtedy różnica na koniec sezonu względem tego, co było wcześniej będzie widoczna.

Nic więc dziwnego, że 26-latek podchodzi do tego sezonu z bardzo dużymi ambicjami oraz nadziejami. Jeżeli będzie prezentował podobną dyspozycję jak rok temu może stać się mało interesującym kierowcą dla zespołu oraz jego sponsorów.

Sophia Florsch wściekła na Ferrari za chęć promowania się na kobietach

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News