Gigantyczny karambol w tunelu na autostradzie w Korei Płd. zakończony wybuchem cysterny

Gigantyczny karambol w tunelu na autostradzie w Korei Płd. zakończony wybuchem cysterny

Podaj dalej

W internecie pojawiło się nagranie z gigantycznego i dramatycznego w skutkach karambolu, do którego doszło w poniedziałek na autostradzie w Korei Południowej. Zdarzenie miało miejsce w tunelu i rozpoczęło się od uślizgu na lodzie transportu przewożącego samochody opancerzone, który uderzył w boczną ścianę.

W związku z bardzo trudnymi warunkami panującymi na drodze wszystkie kolejne pojazdy nie były w stanie wyhamować i uderzały kolejno w siebie. Sytuacja pogarszała się z każdą kolejną sekundą, a do kulminacji doszło w momencie kiedy nadjechała cysterna. Ta po zderzeniu z innym pojazdem się rozszczelniła, przez co doszło do wybuchu.

W wypadku wzięło udział blisko czterdzieści pojazdów – 43 osoby zostały ranne, a cztery zginęły. Policja zwróciła się do specjalistów z Narodowego Instytutu Badań Naukowych z prośbą o przeprowadzenie badań genetycznych zmarłych osób, gdyż jest duży problem z identyfikacją zwłok. Prowadzone będzie również śledztwo związane z pracą służb, które były odpowiedzialne za obsługę tego odcinka autostrady.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News