Gigantyczne odszkodowanie dla motocyklisty potrąconego przez samochód [WIDEO]

Gigantyczne odszkodowanie dla motocyklisty potrąconego przez samochód [WIDEO]

rada

Podaj dalej

18 lutego 2018 r. jadący na motocyklu Matthew Rada doznał rozległych obrażeń w wyniku wypadku.

Kia Optima nagle zmieniła pas bez włączenia migacza i zepchnęła motocyklistę. Sytuacja miała miejsce w USA na autostradzie 405 w Los Angeles. Na szczęście inny motocyklista jadący za nim uchwycił wszystko na swoim GoPro. Materiał filmowy był dowodem w sądzie i finalnie pomógł rozstrzygnąć sprawę.

Film jest dość brutalny. Motocyklista zostaje zepchnięty z pasa, traci panowanie nad motocyklem, z całym impetem wpada w pakę ciężarówki i uderza o ziemię tuż obok trącego o asfalt motocykla. Rada doznał wielu poważnych obrażeń, między innymi kilku złamań w wyniku których przeszedł szereg operacji. Hospitalizacja motocyklisty trwała dwa tygodnie.

 

Na szczęście w chwili wypadku, drugi motocyklista i inni uczestnicy ruchu szybko ruszyli mu na pomoc.

Nagranie, które możecie teraz obejrzeć przyczyniło się do wydania wyroku przez sąd w Los Angeles, przyznając pokrzywdzonemu 21,503,320,48 dolarów odszkodowania. Pozwanymi byli kierowca Optimy, a także jego pracodawca – dealer samochodów w Irvine.

W trakcie sprawy okazało się, że kierowca Optimy był mechanikiem, który sprawdzał naprawiany samochód podczas jazdy testowej.

Adwokaci określają skutki wypadku jako „zmieniające życie”. Przed wypadkiem ich klient był projektantem graficznym dla firmy Schuberth. Liczne złamania jego dominującej prawej ręki, oraz kręgów kręgosłupa sprawiły, że nie może już wykonywać swojej dotychczasowej pracy.

Proces trwał trzy dni, natomiast wydanie wyroku zajęło ławie tylko dwie godziny. Sprawca już wcześniej przyznał się do winy. Celem procesu było jedynie ustalenie jakiej wysokości odszkodowanie należy się Radzie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News