Gerhard Berger: Robert Kubica jest bardzo mile widziany u nas i chcę go zobaczyć w DTM

Gerhard Berger: Robert Kubica jest bardzo mile widziany u nas i chcę go zobaczyć w DTM

Gerhard Berger

Podaj dalej

Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na ogłoszenie informacji, w kontekście dalszej kariery Roberta Kubicy. Jedną z najbardziej zainteresowanych osób w tym temacie jest bez wątpienia Gerhard Berger. Szef DTM ma świadomość, że jeżeli Polak zawita do jego serii wyścigowej, to ta sporo zyska na popularności – i to nie tylko w Polsce.

Kubica na testach w DTM w 2013 roku

W przyszłym tygodniu w Jerez odbędą się testy DTM pod kątem przyszłorocznej rywalizacji. Choć nie zostało to jeszcze ogłoszone oficjalnie to najprawdopodobniej zobaczymy w ich trakcie Roberta Kubicę. Nie wiadomo tylko w jakim zespole, choć najprawdopodobniej będzie to BMW. Nie można wykluczyć jednak, że będzie to Audi. Na torze pojawi się również inny Polak – Robin Rogalski.

Gerhard Berger: Słyszałem, że Kubica widzi siebie w DTM. Przed wypadkiem był absolutnie najlepszym kierowcą, kandydatem na przyszłego mistrza świata F1. To nadal świetny zawodnik i byłby bardzo mile widziany u nas. Chciałbym zobaczyć Kubicę w DTM.

Sam Robert Kubica w trakcie ostatniego wyścigu w Abu Zabi mówił, iż najbliżej jest mu obecnie do DTM. Na szczegóły kazał jednak poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to jego docelowa seria na sezon 2020.

Nie tylko Robert Kubica, ale również Nico Hulkenberg może najbliższy rok może najbliższy rok spędzić w DTM. Radości z tego powodu nie ukrywają inni kierowcy ścigający się na co dzień w tej serii. Chcą oni sprawdzić się na tle tak wielkich nazwisk.

Toto Wolff wierzy w powrót Roberta Kubicy: Z nim nigdy nic nie wiadomo

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News