George Russell: Nie mamy pewności siebie i pewności w prowadzeniu bolidu

George Russell: Nie mamy pewności siebie i pewności w prowadzeniu bolidu

53 interakcje
russell nowe

Podaj dalej

George Russell podobnie jak Robert Kubica uważa, że bolidy Williamsa bardzo ciężko prowadzi się na ulicznym torze w Monako. Każdy zespół, który chce tutaj dobrze się zaprezentować, musi posiadać odpowiedni pakiet, jeżeli chodzi o docisk i przyczepność.

Williams pojawił się w Monako praktycznie bez żadnych poprawek. Przygotował wyłącznie niezbędne elementy związane ze specyfikacją toru. Nikt przed Grand Prix Monako nie obiecuje sobie wiele w ekipie z Grove. Z wypowiedzi kierowców można odnieść wrażenie, że sukcesem będzie ukończenie wyścigu.

George Russell: Popełniłem błąd na pomiarowym okrążeniu, więc prawdopodobnie mój rezultat mógł być lepszy. Jak już mówiłem, na tym torze potrzeba pewności siebie, pewności w prowadzeniu bolidu, optymalnego balansu. My tego nie mamy. Tempo było prawdopodobnie słabsze niż tego chcieliśmy i oczekiwaliśmy, ale w Monako trzeba pewności za kierownicą i bolidu, który słucha się kierowcy. Niestety obecnie nam go brakuje, więc nie jestem tym szczególnie zaskoczony. Monako to specyficzny tor – jeśli doświadczymy tutaj jakiegoś potknięcia, to nie będziemy zbytnio rozczarowany. Ten tor na pewno nie jest wyznacznikiem dla reszty sezonu.

W czwartek kierowcy przejechali dwie sesje treningowe, kolejna odbędzie się w sobotę, a niedługo po niej rozpoczną się kwalifikacje.

George Russell: Dublowanie nie będzie proste dla nikogo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News