GDDKiA: Ruch w Polsce wraca do normalności z lat poprzednich

GDDKiA: Ruch w Polsce wraca do normalności z lat poprzednich

Podaj dalej

GDDKiA poinformowało, że ruch na polskich drogach praktycznie wrócił już do normalności. Jest on niemal identyczny, jak dwa lata temu w analogicznym okresie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o ciężarówki, tutaj ich ilość w niektórych miejscach nawet przekracza poziom z 2018 roku.

GDDKiA

O tym, że ruch na drogach jest większy wszyscy przekonujemy się z dnia na dzień. Wielu z nas ma za sobą pierwsze stanie w korkach, które w ostatnich tygodniach były tylko niemiłym wspomnieniem.

Jeżeli chodzi o samochody osobowe tutaj wciąż najgorsze dopiero przed nami. Wynika to zapewne z faktu, że bardzo wiele osób przeszło na pracę zdalną i po prosu nie musi wyjeżdżać każdego dnia do biura.
Jeżeli chodzi o samochody osobowe tutaj ruch wciąż jest znacznie mniejszy niż w ciągu ostatnich 3 lat. Z danych wynika, że o około 100-180 mniej pojazdów na dobę niż w ubiegłych latach. Inaczej wygląda sytuacja z ciężarówkami. Tutaj osiągnięto już poziom z poziomu rejestrowanego w 2018 roku. Do osiągnięcia poziomu z ubiegłego roku brakuje ok. 20 tys. ciężkich pojazdów na dobę.

GDDKiA podkreśla, że wiele czynników wpływa na ruch

Patrząc na ostatnie lata należy mieć na uwadze, że wielkości ruchu pojazdów uzależnione są od wielu czynników. Wpływa na to rozwój ekonomiczny zarówno w kraju jak i za granicą, zmiany w sieci drogowej, zmian w opłatach drogowych, warunków pogodowych, układu dni świątecznych w kalendarzu, ferii zimowych, imprez lokalnych, dni targowych.

Nie bez znaczenia są również okresy dni wolnych od pracy w krajach ościennych. Analizując zmiany ruchu na poszczególnych stanowiskach, należy uwzględniać wszystkie uwarunkowania, które mogą mieć wpływ na wielkość ruchu, a także ewentualne błędy w funkcjonowaniu stanowisk pomiarowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News