GDDKiA: 22 oferty na punkty ładowania samochodów elektrycznych

GDDKiA: 22 oferty na punkty ładowania samochodów elektrycznych

Podaj dalej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że otworzyła oferty na dzierżawę 13 miejsc pod stacje ładowania samochodów elektrycznyhch. Trzy firmy złożyły łącznie 22 oferty, gdzie każda oferta dotyczy jednego miejsca.

Przetarg dotyczył dzierżawy miejsc na MOP-ach przy autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem i Katowicami oraz drogi ekspresowej S8 między Wrocławiem i Łodzią. GDDKiA zaproponowało postawienie punktów ładowania pojazdów elektrycznych na trzynastu MOP-ach. Osiem z niech znajduje się na autostradzie A4 (Krajków Południe, Krajków Północ, Przysiecz, Jankowice Wielkie, Wierzbnik, Prószków, Proboszczowice i Chechło) oraz pięć na drodze ekspresowej S8 (Gózew Północ, Chojny, Dąbrowa Wielka, Jonas Północ i Jonas Południe).

W ramach ofert zaproponowano wysokość półrocznego czynszu za lokalizację: od 3 do 8,6 tysiąca złotych netto. Dzierżawca, którego oferta zostanie wybrana, będzie zobowiązany do uruchomienia dwóch punktów ładowania, nadzorowanie i obsługę procesu ładowania oraz oznaczenie miejsc parkingowych.

Nowe stacje mają zostać uruchomione nie później niż do końca 2020 roku.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News