Funkcjonariusze ITD zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a. Nie odebrali mu prawa jazdy, bo stracił je wcześniej

Funkcjonariusze ITD zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a. Nie odebrali mu prawa jazdy, bo stracił je wcześniej

Podaj dalej

1,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli drogowej przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna prowadził ciężarówkę, mimo że są zatrzymał mu kilka miesięcy temu prawa jazdy. Nietrzeźwego kierującego przekazano policjantom do dalszych czynności.

We wtorek rano (12 listopada) inspektorzy GITD zajmujący się kontrolą elektronicznego poboru opłat patrolowali odcinek drogi wojewódzkiej nr 467 położony pomiędzy drogą krajową nr 92 a autostradą A2. Na odcinku tej trasy zauważyli ciężarówkę z naczepą, której kierujący nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu samochodów ciężarowych.

Ściąga: Nagrałem idiotę na drodze. Jak szybko i skutecznie mogę na niego donieść policji?

Kierujący ciężarówką nie posiadał przy sobie prawa jazdy. W trakcie kontroli drogowej inspektorzy sprawdzili jego stan trzeźwości Badanie alkomatem wykazało 0,88 mg/l (1,84 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez mężczyznę. Oprócz tego ujawniono usterki w stanie technicznym zespołu pojazdów.

Na miejsce kontroli drogowej wezwano policjantów, którzy przejęli dalsze czynności z nietrzeźwym kierującym. W policyjnej bazie danych ustalono, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy przez sąd w lipcu tego roku.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News