Francuzi przygotują nowy samochód klasy R5

Francuzi przygotują nowy samochód klasy R5

Podaj dalej

Citroen pod koniec lata ma wyjawić więcej informacji dotyczących swojego nowego samochodu klasy R5. Rajdówka ma bazować na modelu C3 i stanowić zupełnie nowy projekt w porównaniu do nieudanego DS3 R5.

fot. rallyphotos.cz

Datę homologacji wyznaczono na styczeń przyszłego roku. Samochody R5 stworzone przez Grupę PSA, czyli Citroen DS3 R5 oraz Peugeot 208 ewidentnie nie potrafią poradzić sobie na odcinkach specjalnych ze swoimi konkurentami – Skodą Fabią i Fordem Fiestą. Jednakże, szef francuskiego teamu, Yves Matton, jest pewien, że nowy samochód pomoże zmniejszyć stratę.

Wszystko idzie zgodnie z planem jeśli chodzi o budowę tego samochodu, a więcej informacji udzielimy jeszcze tego lata – przyznał.

Chcemy, aby nowy samochód uzyskał homologację i pojawił się na odcinkach specjalnych w przyszłym roku. Nie będzie on miał nic wspólnego ze starym autem klasy R5. Nad designem i całym projektem pracują zupełnie nowi ludzie. To dwa zupełnie inne projekty i dwie zupełnie inne marki – zapewniał Matton.

Szef zespołu dodał jednak, że nie powstanie oficjalny zespół Citroena R5: WRC 2 jest przeznaczone dla prywatnych kierowców. Nie mówię, że nie pojawi się tam wysokiej klasy kierowca walczący w naszym samochodzie, jednak my nie będziemy prowadzić tam swojego zespołu. Będziemy wspierać prywatnych kierowców.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News