Formuła E zawita do miasta miłości już w ten weekend

Formuła E zawita do miasta miłości już w ten weekend

Formuła E zawita do miasta miłości już w ten weekend

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend zobaczymy bolidy Formuły E w akcji. Ósma runda serii wyścigów samochodów elektrycznych rozegrana zostanie w stolicy Francji.

Sport motorowy w samym centrum miasta miłości. Żadna inna lokalizacja nie symbolizuje tego motto tak jak Paryż. Pętla o długości 1,92 km wytyczona została dookoła monumentalnego Kościoła Inwalidów, mając po drodze wiele kawiarni i restauracji ze stolikami wystawionymi na zewnątrz. Zespoły, ze swych boksów mają piękny widok na wieżę Eiffla, a dzień przed zamknięciem ulic na potrzeby wyścigu, turystyczne autobusy mogą swobodnie przejechać aleją serwisową.

W poprzedniej rundzie, która odbyła się w Rzymie Sam Bird skorzystał na niepowodzeniu Felixa Rosenqvista i po kilku trudnych obronach zwyciężył w wyścigu. Czy szczęście będzie mu także sprzyjać w Paryżu? Zanim będziemy mogli poznać zwycięzcę trzeciego Paris E-Prix na pętli Circuit des Invalides, kierowcy muszą ją przejechać aż 49 razy.

Runda ósma sezonu 2017/2018 Formuły E wystartuje w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Wyścig transmitować będzie 70 stacji telewizyjnych z całego świata, których pełną listę znaleźć można na stronie www.fiaformulae.com

Dane i fakty dotyczące wyścigu
Data wyścigu: 28 kwietnia 2018
Nazwa toru: Circuit des Invalides
Długość toru: 1,92 km
Zakręty: 14
Najwyższa prędkość: ok. 190 km/h
Najwyższa/najniższa prędkość w zakręcie: ok. 120/45 km/h
Wcześniejsi zwycięzcy: Sébastien Buemi (2017), Lucas di Grassi (2016)
Rekord toru w kwalifikacjach: Sam Bird, 1 min. 01,514 sek. (2016)
Rekord toru w wyścigu głównym: Nick Heidfeld, 1 min. 02,323 sek. (2016)

Tagi: Formuła E, samochody elektryczne, wyścigi,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News